Pawełek pomógł Stomilowi

2019-04-24 22:34:32(ost. akt: 2019-04-24 22:36:27)
Piotr Zajączkowski, trener Stomilu Olsztyn

W Katowicach Stomil zdołał wywalczyć cenny punkt, ale duża w tym była Pawełka, bramkarza gospodarzy. Po 30 kolejkach awans do Ekstraklasy wywalczył Raków.
* GKS Katowice - Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
1:0 - Rafał Remisz (57), 1:1 - Mateusz Gancarczyk (78)
KATOWICE: Mariusz Pawełek (81 Krzysztof Baran) - Wojciech Lisowski, Arkadiusz Jędrych, Rafał Remisz, Jakub Wawrzyniak - Adrian Błąd (69 Arkadiusz Woźniak), Bartłomiej Poczobut, Callum Rzonca, David Añón, Tymoteusz Puchacz - Bartosz Śpiączka.
STOMIL: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Płamen Kraczunow, Jakub Mosakowski, Lukáš Kubáň - Kamil Mazek (73 Bartłomiej Niedziela), Waldemar Gancarczyk (77 Łukasz Jegliński), Maciej Pałaszewski, Grzegorz Lech (69 Michał Góral), Mateusz Gancarczyk - Szymon Sobczak.

Gospodarze szybko osiągnęli lekką przewagę i w pierwszej połowie stworzyli kilka okazji, ale w bramce Stomilu czujny był Skiba. Jednak najbliżej szczęścia byli jednak olsztynianie, bo w 43. min Lech trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Niestety, po przerwie olsztynianin Remisz efektowną główką zdobył gola dla Katowic. I gdy wydawało się, że trzy punkty zdobędą gospodarze, przypomniał o sobie Pawełek, który fatalnie interweniował po główce Górala, w efekcie do piłki dopadł Mateusz Gancarczyk i mocnym strzałem wpakował ja do siatki.
Dzięki temu Stomil zdobył jeden punkt, ale nie zmieniło to jego pozycji w tabeli - podopieczni trenera Zajączkowskiego wciąż są w strefie spadkowej.

* Inne mecze 30. kolejki: Puszcza Niepołomice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0, Chrobry Głogów - Garbarnia Kraków 3:0, Odra Opole - Stal Mielec 1:1, Chojniczanka Chojnice - Warta Poznań 0:2, GKS 1962 Jastrzębie - Bytovia Bytów 4:0, Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0, Wigry Suwałki - ŁKS Łódź 1:1, Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 1:3.