Barkas wyraźnie złapał zadyszkę

2019-04-23 16:00:00(ost. akt: 2019-04-23 16:04:47)
Niepokonany przez 12 kolejek Barkas, po niespodziewanej wpadce w Ulnowie (0:2), tuż przed świętami przegrał drugi raz z rzędu: tym razem u siebie z Młynarami. Skorzystało na tym Jonkowo, zostając nowym liderem grupy 2 klasy A.
Zacznijmy jednak od tych, którzy dopiero teraz rozpoczęli rundę rewanżową. I tak w grupie 1 prowadzący w tabeli Żagiel Piecki wygrał 1:0 w Piszu, przy czym gola na wagę zwycięstwa strzelił w 71. min znany z ekstraklasowych boisk prawie 39-letni Przemysław Kulig. Czteropunktowy dystans do lidera utrzymał Kowalak Kowale Oleckie, który zaczął wiosnę z przytupem, już po 25 minutach prowadząc z Warmianką Bęsia 3:0 (ostatecznie skończyło się na wygranej 4:1).
W grupie 3 już w pierwszej kolejce doszło do meczu na szczycie: Wojciechy (31 pkt po jesieni) liczyły na zluzowanie na fotelu lidera Fortuny Gągławki (32), no i w 47. min, po golu Rafała Gwiazdy, objęły prowadzenie. Już siedem minut później było jednak 1:1 (trafienie Krzysztofa Kowalewskiego), a Fortuna na tym nie poprzestała i jeszcze dwa razy „ukąsiła” Wojciechy (Łukasz Stankiewicz 65, Krystian Kinicki 80).
Wracając do Barkasa: po pierwszych 45 minutach meczu z Syreną Spomlek kibicom w Tolkmicku wydawało się, że to będzie miłe popołudnie. W 24. min Rafał Rozkowiński, a kwadrans później Kamil Piotrowski trafili do bramki gości i lider grupy 2 prowadził 2:0. Po przerwie ekipa z Młynar wzięła się jednak do pracy, spychając gospodarzy do obrony, a życie Barkasowi utrudniło to, że od 55. min grał w dziesiątkę (czerwona kartka Przemysława Popiołka). Gole wprowadzonego po przerwie Piotra Leonowicza (56), Rafała Marca (65) i Mateusza Stycznia (85) kompletnie odwróciły wynik: Syrena wyciągnęła wynik z 0:2 na 3:2, a ucieszył się z tego GLKS Jonkowo. Po wygranej z Tyrowem 3:1 (Mateusz Stępień 23, 80, Arkadiusz Paluch 53 – Damian Łukasiak 74) to właśnie zespół z Jonkowa objął prowadzenie w grupie 2. A Barkas został wyprzedzony jeszcze przez Pomowca Gronowo Elbląskie...

* Klasa A (14. kolejka), grupa 1: Kowalak Kowale Oleckie – Warmianka Bęsia 4:1, Orzeł Czerwonka – MKS Ruciane-Nida 1:1, Salęt Boże – Start Kruklanki 0:2, Mazur Pisz – Żagiel Piecki 0:1, Jurand Barciany – Fala Warpuny 0:1; awansem: Kłobuk Mikołajki – Reduta Bisztynek 6:1; grupa 2: Czarni Małdyty – Zalew Frombork 2:3, Pomowiec Gronowo Elbląskie – Zatoka II Braniewo 4:2, GLKS Jonkowo – LKS Tyrowo 3:1, Jastrząb Ględy – Orzeł Ulnowo 3:0, Barkas Tolkmicko – Syrena Spomlek Młynary 2:3, Victoria Rychliki – Piast Wilczęta 4:2; grupa 3: GKS Szczytno – Zryw Jedwabno 4:0, GKS Dźwierzuty – Burza Słupy 3:0, Błękitni Korona Klewki – Leśnik Nowe Ramuki 3:3, KS Wojciechy – Fortuna Gągławki 1:3, Wałpusza 07 Jesionowiec – MKS Jeziorany 2:4, Granica Bezledy – Tempo Ramsowo Wipsowo 1:2; grupa 4: Grunwald Gierzwałd – Jordan Kazanice 2:2, LZS OHI Frednowy – Lider Złotowo 3:5, Ossa Biskupiec Pomorski – Osa Ząbrowo 3:0, Iskra Narzym – Wel Lidzbark Welski 0:0, KS Mroczno – Zamek Kurzętnik 3:1, Polonia Iłowo – Czarni Rudzienice 2:1.

12. Osa 4 12:58

KLASA B\\\ Tu ruszyły z wiosennym graniem ostatnie dwie grupy, no i o ile prowadząca w grupie 2 Pama Powodowo dopisała na swoje konto zwycięstwo, o tyle punkty w Łęgajnach zgubił lider grupy 3 Common Business Wrzesina (1:1). A że swój mecz wygrał GKS Gietrzwałd-Unieszewo, więc jego strata do Wrzesiny zmalała do jednego oczka.

* Grupa 1 (12. kol.): Olimpia Miłki – Tęcza II Biskupiec 4:1, Pogoń Banie Mazurskie – Fortuna Wygryny 4:0, Pogoń Ryn – Szansa Reszel 3:2; grupa 2 (10. kol.): Kormoran Bynowo – Pama Powodowo 0:2, Dąb Kadyny – Sparta Kwietniewo 2:3, Grom Zwierzno – Granica Zagaje 2:2, Pogrom Aniołowo – Agat Jegłownik 0:1, Wałsza Pieniężno – Zagłada Lisów 3:1; grupa 3 (10. kol.): FC Dajtki II Olsztyn – Błękitni Korona II Klewki 1:2, GKS Gietrzwałd-Unieszewo – TPS Boguchwały 5:3, Kormoran Purda – SKF Kunki 3:2, Warmiak Łukta – WSP Młody Piłkarz Jonkowo 0:1, KS Łęgajny – Common Business Wrzesina 1:1; grupa 4 (14. kol.): Żak Jamielnik – Olimpia Kisielice 1:3, Wicher Gwiździny – Zamek Szymbark 2:0, Avista Łążyn – LZS Fijewo 2:1, Iskra Smykówko – Sokół II Ostróda 2:5, MKS Działdowo – Wel Bratian 2:1, Mewa Smykowo – Start II Nidzica 3:0 vo. pes