LKS 05 Różnowo

2019-04-23 10:00:00(ost. akt: 2019-04-23 10:33:21)
Kwiecień 2009: Alojzy Jarguz jako obserwator sędziowski na stadionie w Górowie Iławeckim. Kilkadziesiąt lat wcześniej na tym obiekcie zaczynał swoją karierę z gwizdkiem

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W 21. kolejce okręgówki o największą niespodziankę w grupie 1 postarali się piłkarze Pojezierza, którzy rozgromili aż 5:0 Różnowo. Mimo to ekipa z Prostek nadal musi ostro walczyć o utrzymanie.
Na szczycie tabeli liderująca Polonia powiększyła do dziewięciu punktów przewagę nad drugimi Śniardwami, a to dlatego, że ekipa z Orzysza wróciła na tarczy z meczu z Pisą Barczewo. Z kolei poloniści urządzili sobie ostre strzelanie w starciu z SKS Szczytno (8:0), a równo połowę z ośmiobramkowego łupu zapisał na swoje konto Mateusz Jurczak, który jeszcze przed przerwą w 23 minuty skompletował klasycznego hat-tricka!

* Wilczek Wilkowo – Vęgoria Węgorzewo 0:2 (0:1)
0:1 – Gryczka (20), 0:2 – Maliszewski (72)

* Victoria Bartoszyce – Łyna Sępopol 1:1 (1:0)
1:0 – Pryszczepko (18), 1:1 – Rentkowski (48)

* Mazur Wydminy – Błękitni Pasym 0:3

* Pisa Barczewo – Śniardwy Orzysz 2:0 (0:0)
1:0 – Paprocki (57), 2:0 – Kapusta (72)

* Polonia Lidzbark Warmiński – SKS Szczytno 8:0 (4:0)
1:0 – Gurow (8), 2:0, 3:0, 4:0 – Jurczak (10, 22, 33), 5:0 – Gut (54), 6:0 – Jurczak (60), 7:0 – Dobkowski (63), 8:0 – Wierzbowski (79)

* Omulew Wielbark – Orlęta Rema Reszel 1:1 (0:1)
0:1 – Romańczuk (25), 1:1 – Janowski (50 samob.)

* Pojezierze Prostki – LKS Różnowo 5:0 (2:0)
1:0 – Cichy (12), 2:0 – Piątkowski (18), 3:0 – Sut (48), 4:0, 5:0 – Kowalko (82, 89)

8. Victoria 26 27:27
9. DKS* 26 37:39
16. Szczytno 17 32:70

* W grupie 2 w najciekawszym spotkaniu walczący o drugie miejsce w tabeli Błękitni Orneta pokonali u siebie lidera tabeli Warmię Olsztyn 2:1. Gospodarze od początku nastawili się na grę z kontry i swój plan zrealizowali w 100 procentach. Była to dopiero trzecia porażka Warmii w tym sezonie, a pierwsza w rundzie wiosennej.
Do ciekawego meczu doszło w Rybnie, gdzie miejscowy Delfin, po bardzo dobrej grze pokonał Polonię Pasłęk 3:1. Wygrana podopiecznych trenera Radosława Wasilewskiego mogła być okazalsza, ale gości dwukrotnie (po strzałach Daniela Orzechowskiego i Bazylego Jabłonowskiego) od utraty goli ratowała poprzeczka, a po uderzeniu Arkadiusza Konicza – słupek.
Bliska sprawienia niespodzianki była Polonia Markusy, która przy stanie 1:2 w meczu z Kaczkanem Huraganem II nie wykorzystała rzutu karnego. Jednak chyba największą niespodziankę sprawił Radomniak, który zremisował na wyjeździe z Olimpią Olsztynek.

• Delfin Rybno — Polonia Pasłęk 3:1 (0:0)
1:0 — Jabłonowski (56), 2:0 — Łukaszewski (65 karny), 3:0 — Konicz (70), 3:1 — Błażewicz (88 karny)
• Błękitni Orneta — Warmia Olsztyn 2:1 (1:0)
1:0 — Malanowski (2), 2:0 — Różowicz (50), 2:1 — Wiśniewski (86)
• Gmina Kozłowo — GKS Stawiguda 2:2 (2:1)
1:0 — Kowalik (8), 2:0 — Zieliński (15), 2:1 — Dekert (37), 2:2 — Gorgol (75)
• Kormoran Zwierzewo — Płomień Turznica 6:2 (4:0)
1:0 — T. Śnieżawski (6), 2:0, 3:0 — Wasiak (15, 19), 4:0 — P. Śnieżawski (39), 4:1 — Krawczyk (48), 5:1 — T. Śnieżawski (79), 5:2 — Sadowski (80), 6:2 — Wasiak (85)
• FC Dajtki Olsztyn — Start Nidzica 1:4 (0:2)
0:1 — Godlewski (19), 0:2 — P. Sobotka (33), 0:3 — Godlewski (47), 0:4 — P. Sobotka (50), 1:4 — Lewandowski (90+2)
• Polonia Markusy — Kaczkan Huragan II Morąg 1:2 (1:2)
0:1 — Romejko (21), 0:2 — Tomasz (24), 1:2 — Kozak (45)
• Olimpia Olsztynek — Radomniak Radomno 0:0
• Orzeł Janowiec Kościelny — Ewingi Zalewo 2:2 (2:1)
0:1 — Gradys (17), 1:1 — Szypulski (43), 2:1 — Małecki (45), 2:2 — Kamiński (80 karny)