Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Święto dziecięcego futbolu

2019-04-17 16:00:00 (ost. akt: 2019-04-17 16:30:48)
Skrzaty Pisz

Skrzaty Pisz

Autor zdjęcia: organizatorzy

W Iławie rozegrano finał wojewódzki XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Najwięcej powodów do zadowolenia mają młodzi piłkarze i piłkarki z Pisza, bowiem triumfowali aż w trzech kategoriach!

W Iławie w trzech kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 70 drużyn chłopców i dziewczynek. Ostatecznie mistrzami województwa w kategorii U-8 zostali chłopcy z Polonii Lidzbark Warmiński oraz dziewczynki ze Skrzatów Pisz. Dla najmłodszych drużyn był to już koniec rywalizacji, natomiast zwycięzcy dwóch starszych kategorii zagrają jeszcze w finale ogólnopolskim, który od 29 kwietnia do 2 maja odbędzie się w Warszawie.
Warmię i Mazury będą tam reprezentować chłopcy ZSS Ełk (U-10) i SP1 Pisz (U-12) oraz dziewczynki Diamond Pisz (U-10) i AS Stomil Olsztyn (U-12).
Warto przypomnieć, że finał Tymbarku zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym przed finałowym meczem Pucharu Polski.

A wracając do iławskiego turnieje, to serca kibiców skradły najmłodsze zwyciężczynie turnieju, czyli Skrzaty Pisz, a przede wszystkim ich liderka Emilia Żulińska, która została uznana za najlepszą piłkarkę tej kategorii wiekowej, chociaż jeszcze nie skończyła siedmiu lat! W finale Skrzaty ograły SP 19 Elbląg.
Ale nie był to ostatni sukces Pisza, bowiem dziewczęta z tego miasta triumfowały także w kategorii U-10. W finale piłkarki Diamond Pisz pokonały SP Tylice prowadzoną przez Jarosława Roszkowskiego. Warto zauważyć, że Roszkowski, chociaż pracuje w liczącej niewiele ponad 620 mieszkańców miejscowości, to na wojewódzkie finały przywiózł zespoły we wszystkich trzech kategoriach wiekowych! Co więcej, w każdej z nich jego zawodniczki awansowały do czołowej czwórki! I to wszystko pomimo ubogiego zaplecza treningowego i infrastruktury sportowej w Tylicach.
– Wspólnie z rodzicami dowozimy dzieci na treningi, aby doskonalić ich umiejętności i ulepszać naszą grę – tajemnicę sukcesów zdradził Jarosław Roszkowski.

Dwa lata temu tegoroczne wicemistrzynie regionu U-12 były najlepsze w województwie wśród 10-latek i pojechały na finał do Warszawy. W tym roku w barwach SP Tylice błyszczała Wiktoria Lendzion, która z 19 bramkami na koncie została najlepszą strzelczynią najstarszej kategorii wiekowej. To wszystko nie wystarczyło jednak do mistrzostwa województwa, bo w wielkim finale lepsze okazały się rywalki z AS Stomil Olsztyn.

W meczach chłopców najbogatsza w emocje była kategoria U-10, w której o końcowej klasyfikacji decydowały lepiej wykonywane rzuty karne. Jak się okazało, najlepszymi specjalistami w tym elemencie gry są zawodnicy ZSS Ełk, którzy w finale pokonali SP 5 Olsztyn. Ełczanie jak burza przeszli przez fazę grupową, a w ich ekipie roiło się od świetnie wyszkolonych technicznie piłkarzy. Jednak talentów nie brakowało też w szeregach rywali, m.in. ze znakomitej strony pokazał się Bartosz Bondziul, zdobywca 16 bramek i król strzelców kategorii U-10 ze Szkoły Podstawowej w Węgorzewie.
Zaciętej rywalizacji nie brakowało też w najstarszej kategorii wiekowej, którą wygrali chłopcy z SP 1 Pisz, strzelając decydującego gola na 3:2 w ostatnich minutach meczu z SP 3 Elbląg. Młodzi piszanie w regionie znani są przede wszystkim z sukcesów lekkoatletycznych. Miłosz Kossakowski, tegoroczny król strzelców kategorii U-12, to również juniorski mistrz Polski w biegu na 300 m.

Finały wojewódzkie były wielkim świętem futbolu i okazją do przyjrzenia się najbardziej utalentowanym młodym piłkarzom i piłkarkom z regionu. W Iławie świetnie bawili się nie tylko zawodnicy, ale też ich trenerzy, rodzice i kibice, którzy dopingowali młodych sportowców. Zatem do zobaczenia w przyszłym roku! mdryh

U-8
* Chłopcy: 1. Polonia Lidzbark Warmiński, 2. Mały Jeziorak Iława, 3. DKS Dobre Miasto
* Dziewczynki: 1. Skrzaty Pisz, 2. SP 19 Elbląg, 3. SP Uzdowo
* Najlepszy bramkarz: Cezary Nowacki (Mały Jeziorak), Karolina Laskowska (SP 19)
* Najlepszy zawodnik: Wiktor Radziszewski (DKS), Emilia Żulińska (Skrzaty)
* Król strzelców: Wiktor Szamszon (Polonia) – 11, Lena Kusik (Uzdowo) – 2

U-10
* Chłopcy: 1. ZSS Ełk, 2. SP 5 Olsztyn, 3. SP 1 Węgorzewo
* Dziewczynki: 1. Diamond Pisz, 2. SP Tylice, 3. SP Samborowo
* Najlepszy bramkarz: Dawid Wenda (Ełk), Patrycja Ucińska (Samborowo)
* Najlepszy zawodnik: Borys Smolicz (SP 5), Aleksandra Gosik (Tylice)
* Król strzelców: Bartosz Bondziul (SP 1) – 16, Marysia Pomichowska (Diamond) – 16

U-12
* Chłopcy:1. SP 1 Pisz, 2. SP 3 Elbląg, 3. SP 18 Olsztyn
* Dziewczynki: 1. AS Stomil Olsztyn, 2. SP Tylice, 3. UKS Perły Olsztynek
* Najlepszy bramkarz: Filip Kawiecki (SP 18), Julia Nachaj (Perły)
* Najlepszy zawodnik: Dawid Czapliński (SP 3), Wiktoria Kowalczyk (Stomil)
* Król strzelców: Miłosz Kossakowski (SP 1) – 12, Wiktoria Lendzion (Tylice) – 19


Dziewczęcy zespół Skrzaty Pisz triumfował w kategorii U-8

W kategorii U-10 wśród chłopców wygrał ZSS Ełk

W najstarszej kategorii wiekowej najlepszy był AS Stomil Olsztyn
Fot. organizatorzy
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB