Polonia gubi rytm, rywale gonią

2019-04-15 12:00:00(ost. akt: 2019-04-15 09:37:12)
Krzysztof Filipek (z prawej) z Warmii Olsztyn

Po przegranej w meczu na szczycie ze Śniardwami (1:2), kolejne punkty zgubiła w sobotę prowadząca w grupie 1 okręgówki Polonia Lidzbark Warmiński, która zremisowała w Dobrym Mieście. Śniardwy tracą tylko 6 punktów do lidera.
Polonia do 53. min planowo wygrywała w Dobrym Mieście (gol Pawła Łukasika z 10. min), ale ambitnie walczący DKS najpierw doprowadził do wyrównania, a 20 minut później wyszedł na prowadzenie. Obie bramki dla dobromiejskiej ekipy strzelił Rafał Witkowski. Radość gospodarzy trwała tylko pięć minut, bo wtedy trafienie na 2:2 zapisał na swoje konto Mateusz Jurczak, były napastnik... DKS-u.
– Remis z liderem przed meczem wzięlibyśmy w ciemno, tym bardziej że byliśmy po dwóch porażkach. A już po meczu mam mały niedosyt... – przyznaje Michał Włodarski, trener DKS-u. – Zagraliśmy dobrą drugą połowę, strzeliliśmy dwa gole, prowadziliśmy 2:1 i mieliśmy bardzo dobrą sytuację na 3:1. Gdybyśmy ją wykorzystali, to pewnie wygralibyśmy ten mecz... A tak ok. 80. minuty pan sędzia podyktował rzut karny dla Polonii i goście doprowadzili do remisu. Szkoda, no ale trzeba szanować ten punkt urwany liderowi.
Punkty na terenie niżej notowanego rywala zostawiła też Pisa Barczewo, która dwa razy obejmowała w Pasymiu prowadzenie i dwa razy je traciła, przy czym Błękitni uratowali remis dosłownie rzutem na taśmę. – Ambicja została nagrodzona. Na jesieni parę meczów w podobny sposób nam uciekło, że prowadziliśmy nawet 2:0 i nie wygrywaliśmy, a teraz ten los jakby nam za to oddał... – mówi Dariusz Lipka z Błękitnych.

* DKS Dobre Miasto – Polonia Lidzbark Warmiński 2:2 (0:1)
0:1 – Łukasik (10), 1:1, 2:1 – Witkowski (53, 73), 2:2 – Jurczak (78 karny)

* Śniardwy Orzysz – Cresovia Górowo Iławeckie 6:0 (4:0)
1:0 – Tomaszewski, 2:0 – Mąka, 3:0, 4:0 – Kowalczyk, 5:0, 6:0 – Niecikowski; czerwona kartka: Dubliński (80, Śniardwy, za drugą żółtą)

* Vęgoria Węgorzewo – LKS Różnowo 1:2 (1:1)
0:1 – Kulas (40), 1:1 – Kielczyk (43), 1:2 – Kulas ()

* Orlęta Rema Reszel – Pojezierze Prostki 2:0 (1:0)
1:0 – Romańczuk (3), 2:0 – Policha (51)

* Błękitni Pasym – Pisa Barczewo 2:2 (0:0)
0:1 – Paprocki (48), 1:1 – Jagiełło (75), 1:2 – Krzywicki (80), 2:2 – Dobrzyński (90)

* Łyna Sępopol – Mazur Wydminy 7:0 (2:0)
1:0 – Rentkowski (6), 2:0 – Łażewski (18), 3:0 – Pawłowski (50), 4:0 – Naruszewicz (66), 5:0 – Lemański (71), 6:0 – Pawłowski (75), 7:0 – Snopkowski (80)

* Wilczek Wilkowo – Victoria Bartoszyce 2:1 (0:0)
0:1 – Szymański (51), 1:1 – Mariusz Grabowski (77), 2:1 – Okliński (86)

* SKS Szczytno – Omulew Wielbark 1:3 (0:1)
0:1 – Abramczyk (40), 1:1 – Pietrzak (47 k), 1:2 – Płoski (61), 1:3 – Jabłonowski (90+4)

6. Łyna 28 42:38
7. DKS 26 37:39
16. Pojezierze 15 23:47

* W grupie 2 na czoło wysuwał się pojedynek Delfina Rybno z Olimpią Olsztynek, przed którym ta druga ekipa (prowadzona przez trenera Zbigniewa Kieżuna) miała tylko punkt przewagi nad swoim rywalem. — Wygraliśmy mecz za sześć punktów, więc jak tu się nie cieszyć... A mogliśmy wygrać wyżej, ale piłka po strzale Kamila Zawalicha trafiła w poprzeczkę — mówi Zbigniew Kieżun.
Do dużej niespodzianki doszło w Pasłęku, gdzie Polonia przegrała i to dość wysoko z rezerwami Kaczkana Huraganu (0:4). Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż czerwony kartonik w 62. min – za faul na Adrianie Podgórskim – zobaczył bramkarz Piotr Łastówka. Warto dodać, że Podgórski ustrzelił w tym spotkaniu hat-tricka.
Ciężko wywalczone trzy punkty zdobyli Błękitni Orneta, którzy na wyjeździe pokonali dobrze grającego Radomniaka. O pechu może mówić GKS Stawiguda, który przegrał z Kormoranem Zwierzewo 2:4, tracąc dwa gole w doliczonym czasie gry! Wcześniej GKS też miał swoje szanse, ale przy stanie 1:1 Kamil Dekert trafił w słupek, a przy 2:2 Łukasz Gorgol nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

• Gmina Kozłowo – Ewingi Zalewo 2:3 (1:1)
1:0 – Wiśniewski (2), 1:1 – P. Kamiński (45), 1:2 – K. Kamiński (47), 2:2 – Mańka (70), 2:3 – P. Kamiński (82)

* Polonia Pasłęk – Kaczkan Huragan II Morąg 0:4 (0:1)
0:1, 0:2, 0:3 – Podgórski (12, 58, 62 karny), 0:4 – Kuper (72)

• Start Nidzica – Polonia Markusy 4:0 (2:0)
1:0, 2:0 – Godlewski (18, 36), 3:0 – Walkiewicz (75), 4:0 – Wawrzyniak (88)

• Płomień Turznica – FC Dajtki Olsztyn 4:2 (1:1)
1:0 – Sadowski (10), 1:1 – Górski (17), 2:1 – Sadowski (47), 3:1 – Teliszewski (54), 3:2 – Górski (55), 4:2 – Świgoń (84)

• GKS Stawiguda – Kormoran Zwierzewo 2:4 (1:2)
0:1 – Śnieżawski (14), 1:1 – Serewiś (21), 1:2 – Sokołowski (40), 2:2 – Przytulski (59), 2:3 – Wasiak (90+1), 2:4 – Śnieżawski (90+3)

• Radomniak Radomno – Błękitni Orneta 0:1 (0:0)
0:1 – Różański (86)

• Delfin Rybno – Olimpia Olsztynek 1:2 (0:0)
0:1 – K. Zawalich (55), 1:1 – Jabłonowski (76), 1:2 – Golks (90)

• Warmia Olsztyn – Orzeł Janowiec Kościelny 3:0 (2:0)
1:0 – Oleszko (5 k), 2:0 – Gendera (34), 3:0 – Gorgol (49 k)