Dziewczyny z Olsztyna lubią brąz

2019-11-06 11:00:00(ost. akt: 2019-11-06 10:04:34)
Olsztyńskie gimnastyczki zdobyły brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski w klasie III PZG

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Olsztyńskie gimnastyczki od lat zalicza się do ścisłej czołówki krajowej, a kolejne ich pokolenia "tylko" stawiają pieczęć na tym twierdzeniu. Po ostatnie sukcesy młodziutkie zawodniczki UKS SMS wybrały się do dalekiej Nysy...
Milena Krasicka, Kaja Sokołowska, Weronika Gosik, Emma Sarna i Hanna Słoń na co dzień uczą się w Szkole Podstawowej nr 23 Mistrzostwa Sportowego przy Gietkowskiej, mają po 10 lub 11 lat (z rocznika 2008 są Sokołowska i Gosik), no i niedawno wywalczyły w Nysie brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski w klasie III PZG! Lepsze od olsztynianek okazały się tylko rywalki z Kusego Szczecin i Wisły Kraków.
Nie koniec na tym, bo klasyfikację indywidualną zawodów wygrała Milena Krasicka, a wysokie piąte miejsce (wśród 60 sklasyfikowanych gimnastyczek!) zajęła Kaja Sokołowska. Tu koniecznie trzeba podkreślić, że trenerami brązowych medalistek DMP są Beata Lewalska, Ołeksandr Jaresko i Paula Plichta.
W Nysie olsztyński klub wystawił dwa swoje zespoły i ten drugi – występujący w składzie: Natasha Lewakowska (rocznik 2010), Natalia Deptuła (2008), Maja Mierzejewska (2010), Antonina Bednarczyk i Kaja Tankielun (obie 2008) – sklasyfikowano na 9. pozycji wśród 12 startujących drużyn.

– Ten brąz został zdobyty w naprawdę pięknym stylu – uśmiecha się z dumą Beata Lewalska. – Wszystkim gorąco gratulujemy, także zawodniczkom z dziewiątego miejsca, bo dobrze wiemy, ile dziewczyny włożyły pracy i serca, aby wystartować w tych zawodach.

Olsztynianki wróciły z Opolszczyzny z jeszcze jednym pięknym sukcesem. Otóż, 14-letnia Anna Hucało z UKS SMS – która dwa tygodnie wcześniej w Krakowie wygrała zawody Pucharu Polski w klasie I PZG (w kl. III druga była Milena Krasicka) – w Nysie postawiła kropkę nad „i”, zapewniając sobie zwycięstwo także w końcowej klasyfikacji PP! Trenerami Ani są Mirosław Napiwodzki i Katarzyna Jaresko.
Z kolei tydzień przed DMP w Nysie rozegrano tam Małą Olimpiadę, do której zakwalifikowały się najlepsze zawodniczki czerwcowych Miedzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek z całego kraju, w tym Maja Mierzejewska i Antonina Bednarczyk z UKS SMS. Podopieczne trenerki Pauli Plichty pokazały się z bardzo dobrej strony: w wieloboju Maja była 15., a Tosia – 20, a Maja Mierzejewska zdobyła ponadto brązowy medal w finale ćwiczeń na równoważni.

A już za trzy dni szykują się nie lada emocje w Olsztynie. – Wszystkich sympatyków gimnastyki sportowej serdecznie zapraszamy w sobotę do sali gimnastycznej im. Małgorzaty Plichty przy ZSO nr 5 Mistrzostwa Sportowego. Okazja jest nie byle jaka: kolejny raz zostaną u nas rozegrane drużynowe mistrzostwa Polski w klasach II PZG oraz mistrzowskiej – informuje Beata Lewalska. – Tydzień później, 16 listopada, też zapraszamy kibiców na Gietkowską 12. W pierwszej edycji Memoriału Małgorzaty Plichty wezmą wówczas udział najmłodsze z najmłodszych adeptek gimnastyki sportowej: zawodniczki z klas młodzieżowej oraz, specjalnie utworzonej na Memoriał, pre-młodzieżowej. Na pewno będą emocje – kończy Beata Lewalska. pes