PO 23 LATACH OSTRÓDZIANIE POŻEGNALI SIĘ Z SUPERLIGĄ

2019-04-07 20:00:00(ost. akt: 2019-04-07 20:26:25)

Od przyszłego sezonu w Superlidze tenisistów stołowych Warmię i Mazury będzie reprezentował tylko Dekorglass, bo z ligi spadły Morliny Ostróda.
* Dekorglass Działdowo – Palmiarnia Zielona Góra 3:0
Shang Kun – Maciej Kołodziejczyk 3:0 (5, 8, 3), Wang Yang – Łukasz Wachowiak 3:0 (2, 8, 3), Paweł Fertikowski – Kamil Nalepa 3:1 (7, 7, -9, 10)

W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego Dekorglass przed własną publicznością podejmował zdegradowaną do I ligi Palmiarnię. Zatem każde inne rozwiązanie niż zwycięstwo gospodarzy za trzy punkty odebrane byłoby jako wielka niespodzianka. Działdowianie zgodnie z planem wygrali, ale zadanie nie było trudne, ponieważ młodzi zielonogórzanie musieli rywalizować m.in. z byłym reprezentantem kadry Chin Shang Kunem. Z Chińczykiem skonfrontował się Austriak Maciej Kołodziejczyk, syn Jarosława, który w 1999 roku zdobywał dla ostródzkich Morlin mistrzostwo Polski. Chińczyk oddał Kołodziejczykowi 16 małych punktów i wygrał 3:0.
Jeszcze szybciej z Łukaszem Wachowiakiem rozprawił się Wang Yang. Obrońca z Działdowa pierwszego seta wygrał ekspresowo do 2, a w kolejnych dwóch partiach sprawy też potoczyły się błyskawicznie.
Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją do gry wrócił Paweł Fertikowski. Rekonwalescent trochę więcej czasu poświęcił swojemu przeciwnikowi, bo Kamil Nalepa zdobył nawet jednego seta.
Po tym zwycięstwie gospodarze wskoczyli na 3. miejsce.

* Morliny Ostróda – Dojlidy Białystok 1:3
Kacper Petaś – Przemysław Walaszek 1:3 (-9, 6, -5, -6), Marco Golla – Li Yongyin 3:0 (8, 9, 8), Kamil Dziadek – Wang Zeng Yi 0:3 (-8, -4, -7), Petaś – Li 0:2 (-6, -7)

Ostródzianie mieli jeszcze matematyczne szanse na pozostanie w Superlidze, musieli jednak wygrać za trzy punkty dwa ostatnie mecze. Ale musiał być spełniony jeszcze jeden warunek - punktu nie mogli zdobyć zawodnicy Olimpii Unii Grudziądz. Niestety, żaden z tych warunków nie został spełniony...
I tak po 23 sezonach występów w Ekstraklasie i Superlidze z najwyższą ligą rozgrywkową pożegnali się pingpongiści Morlin. Co prawda białostoczanie grali o pietruszkę, ale meczu w Ostródzie sobie nie odpuścili. – Bo szanuję każdego rywala, a poza tym lubię wygrywać. O to przecież chodzi w sporcie i po to przyjechaliśmy do Ostródy – powiedział Wang Zeng Yi, zawodnik Dojlid i były reprezentant Polski.
Pożegnanie ostródzian z Superligą oglądała rekordowa liczba kibiców, na trybunach było m.in. aż pięciu burmistrzów, w tym oczywiście obecny. Mecz obiecująco zaczął Kacper Petaś, który zagrał niezłe dwa sety ze swoim partnerem deblowym Przemysławem Walaszkiem (przed tygodniem zdobyli brąz młodzieżowych mistrzostw Polski). Jednak ostródzianin przegrał 1:3. Później humory kibicom poprawił Marco Golla, ogrywając Chińczyka Li. Niestety, w kolejnych grach górą byli goście, Wang wygrał z Kamilem Dzidkiem, a na koniec Chińczyk Li z Petasiem.
- Robiliśmy co mogliśmy, ale na więcej nie było nas stać w tym sezonie, dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się w naszą działalność. Postaramy się jak najszybciej wrócić do Superligi – powiedział Tomasz Krzeszewski, trener Morlin.

* Inne wyniki 21. kolejki: Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Lotto Zooleszcz Bydgoszcz 3:0, Energa KTS Toruń – 3S Polonia Bytom 0:3, Kolping Frac Jarosław – Olimpia Unia Grudziądz 3:2, Dartom Bogoria Grodzisk Maz. – Unia AZS AWFiS Gdańsk 3:1