Zwycięstwo mile widziane

2019-04-05 15:00:00(ost. akt: 2019-04-05 14:13:15)
Grzegorz Lech

W sobotę o godzinie 18 rozpoczną się dwa ważne mecze: w Olsztynie pierwszoligowy Stomil podejmie Chojniczankę Chojnice.
Sobotnim meczem z Chojniczanką Stomil zakończy serię występów przed własnymi kibicami. Przypomnijmy, że olsztyński zespół w pięciu wiosennych spotkaniach zdobył 9 punktów, ale w ostatnich dwóch kolejkach zespół trenera Piotra Zajączkowskiego jedynie remisował. O ile jednak punkt zdobyty z Rakowem można uznać za sukces, o tyle po remisie z Jastrzębiem był olbrzymi niedosyt, bowiem Stomil zremisował 1:1, tracąc bramkę w piątej minucie doliczonego czasu!

- Olbrzymia złość była w nas po tuż meczu z Jastrzębiem, gdy jednak już na spokojnie przeanalizowaliśmy to spotkanie i naszą sytuację w tabeli, to zgodnie uznaliśmy, że w walce o pozostanie w rozgrywkach I ligi wzbogaciliśmy się o cenny punkt - mówi Piotr Zajączkowski, trener Stomilu.

Olsztyński szkoleniowiec będzie musiał dokonać kolejny raz korekt w składzie, bo z powodu urazy wypadł Paweł Głowacki, a za żółte kartki pauzuje Janusz Bucholc. Ten pierwszy urazu naciągnięcia mięśnia dwugłowego doznał w pierwszej połowie spotkania z Jastrzębiem. Doświadczony pomocnik jest już po wstępnych badaniach, ale dopiero za dwa tygodnie będzie można dokładnie ocenić, jak długo nie wybiegnie na boisko. Niestety, istnieje poważne zagrożenie, że Głowacki już do końca sezonu nie zagra.
Za Bucholca do składu wskoczy Wojciech Dziemidowicz. Nie wiadomo jednak, czy trener ustawi go na prawej stronie obrony, czy też przesunie w to miejsce Lukasa Kubania, a na lewej stronie zagra Dziemidowicz. Przy ustalaniu składu brani pod uwagę będą także Łukasz Jegliński i Bartłomiej Niedziela, którzy w ostatnim meczu odpoczywali z powodu drobnych urazów.
Dla Chojniczanki spotkanie ze Stomilem będzie drugim wyjazdem w tym tygodniu - w środę w zaległym meczu z 25. kolejki podopieczni Macieja Bartoszka zremisowali 2:2 z GKS Katowice. Stomil środę miał wolną, bo mecz z Rakowem rozegrał w planowym terminie.

* Wyniki zaległych meczów z 25. kolejki: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Puszcza Niepołomice 3:1 (w 81. minucie Łukasz Sierpina z Podbeskidzia nie wykorzystał rzutu karnego), Bytovia Bytów - ŁKS Łódź 0:2, Stal Mielec - Sandecja Nowy Sącz 0:0, Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS 1962 Jastrzębie 0:0, GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice 2:2 (w 45. minucie Adrian Błąd z GKS nie wykorzystał rzutu karnego, Chrobry Głogów - Odra Opole 1:2.

* Inne mecze 27. kolejki, sobota: Bytovia Bytów - Sandecja Nowy Sącz (16), Warta Poznań - Wigry Suwałki (16), Stal Mielec - Raków Częstochowa (15); niedziela: ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice (19:08), Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy (17:45), Garbarnia Kraków - GKS 1962 Jastrzębie (15), Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Odra Opole (18), GKS Katowice - Chrobry Głogów (16).