2019-03-28 13:46:24(ost. akt: 2019-03-28 13:52:16)
Zgoda FC

Zgoda FC

Autor zdjęcia: o

Coraz mniej niewiadomych w OLFA (II liga). Ostatnie spotkania przyniosły decydujące rozstrzygnięcia w dolnej i górnej części tabeli, m.in. mistrzem II ligi została Zgody F.C.
Pierwszy mecz wieczoru miał zadecydować o kolejności na pozycjach 5-6. Olsztyńskie Wodociągi, aby przeskoczyć FS Group, potrzebowały zwycięstwa nad tym zespołem. Boiskowa rzeczywistość szybko jednak zweryfikowała ambitne plany Wodociągów, albowiem rywale ani myśleli odpuszczać. FS Goup grało swoje i już w 24. minucie zasłużenie prowadziło 4:0 (bramki: Maksym Hirniak 2, Valentyn Hrystko, Mateusz Chmielewski). Wprawdzie Paweł Brzozowski i Mariusz Spychalski zdołali jeszcze umieścić piłkę w bramce FS Group, ale było to zdecydowanie za mało. FS Group wygrało 4:2 i zapewniło sobie piąte miejsce.

Orlik Kieźliny i OIRP to drużyny, które straciły już szanse na awans do I ligi, ale w dalszym ciągu biją się o to, który z tych zespołów stanie na podium. Nic więc dziwnego, że byliśmy świadkami wielce emocjonującego spotkania, którego losy ważyły się praktycznie do ostatniej sekundy. Lepiej rozpoczął Orlik i po czterech minutach prowadził 1:0 (bramka samobójcza). OIRP zdołało wyrównać tuż przed przerwą, gdy efektownym strzałem piętą piłkę do siatki wpakował Przemysław Grześko. Ten sam zawodnik chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy podwyższył na 2:1. Kieźliny nie rezygnowały i w 22. minucie za sprawą Patryka Śniadacha doprowadziły do remisu 2:2. Na tym emocje się jednak nie skończyły! W 30. minucie było 3:3, gdyż Paweł Wanda i Mateusz Tubisz znaleźli drogę do bramki swoich przeciwników. I gdy wydawało się, że podział punktów będzie nieunikniony, Alek Stusio dał zwycięstwo OIRP!

Kolejkę zakończyła piłkarska batalia Zgody F.C z GLKS Jonkowo. Ci drudzy, aby myśleć o wygraniu II ligi, potrzebowali trzech punktów. Wieczór był jednak teatrem jednego aktora, czyli Łukasza Budera. Zawodnik Zgody grał jak z nut i strzelając cztery gole zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w rozgrywkach! Zdezorientowany GLKS odpowiedział trafieniami Mateusza Górskiego oraz Patryka Zwolana.