Adrenaline.pl TEAM mistrzem II ligi OLSA

2019-03-28 13:35:47(ost. akt: 2019-03-28 13:44:09)
adrenaline.pl TEAM

Chociaż zmagania drugoligowców jeszcze się nie zakończyły, to siatkarze adrenaline.pl TEAM już zapewnili sobie pierwsze miejsce.
Adrenaline.pl TEAM, czyli ekipa, która ma już zapewniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej, podejmowała Neotherm. Najlepsza drużyna II ligi na parkiecie pojawiła się w dość eksperymentalnych składzie, toteż należało wstrzymać się z typowaniem zwycięzcy. Faworyci od samego początku przejęli inicjatywę i mimo ambitnej postawy Neothermu stosunkowo pewnie wygrali pierwszego seta 25:21. W drugiej partii sytuacja nieco się odmieniła, wskutek czego wynik seta praktycznie do samego końca pozostawał sprawą otwartą. Ostatecznie jednak zaważyły siatkarskie umiejętności lidera tabeli, który po twardym boju wygrał 25:23. MVP został Marcin Soroko.

Walczące o swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach „maluchy” z Super Vision Tempo 25 zmierzyły się z pewną piątego miejsca drużyną Hardcore.pl. Mniej więcej do połowy seta grano punkt za punkt, ale gdy „hardcorowcy” odskoczyli na kilka oczek i objęli prowadzenie 24:21, wydawało się, że losy seta są już rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego. Walczący do końca z niebywałym poświęceniem młodzi adepci siatkówki swoich boiskowych adwersarzy „dopadli” dosłownie w ostatniej chwili i niespodziewanie wygrali 27:25!
Podrażnieni siatkarze Hardcore.pl w drugiej partii nie pozostawili złudzeń zawodnikom Super Vision Tempo 25, pozwalając im jedynie na zdobycie 13 punktów. Tie-break lepiej rozpoczęły „maluchy”, które prowadziły już 7:4. Doświadczenie wzięło jednak górę i „hardcorowcy” wygrali to wielce interesujące spotkanie 2:1 (trzeci set: 15:10). MVP został Michał Matczak z Super Vision Tempo 25.

Mający teoretyczne szanse na doścignięcie adrenaline.pl TEAM Janusze Siatkówki zmierzyli się DAP. Janusze zaczęli z impetem, odskakując bardzo szybko na bezpieczną przewagę. Jednakże od stanu 20:10 Januszy dopadła zadziwiająca niemoc, którą naturalnie wykorzystali gracze DAP i wygrali 27:25! W drugim secie rozbici faworyci nie otrząsnęli się i nadspodziewanie gładko przegrali 15:25. Przegrana Januszy Siatkówki sprawiła, że bez względu na wyniki ostatniej kolejki wiemy już, że adrenaline.pl TEAM wygrał rozgrywki II ligi, a Janusze muszą zadowolić się drugim miejscem na zakończenie sezonu.