U siebie, czyli w Kurzętniku

2019-03-26 13:00:00(ost. akt: 2019-03-26 13:14:07)
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie przegrała derby powiatu z Motorem Lubawa 1:2

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

W zaległym meczu 17. kolejki forBET IV ligi Drwęca przegrała u siebie w derbach z Motorem Lubawa 1:2. Niestety, „u siebie” nadal oznacza Kurzętnik, bo zmodernizowanego stadionu w Nowym Mieście... nie dopuszczono do rozgrywek!
* Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Motor Lubawa 1:2 (1:0)
1:0
- Wietecha (29), 1:1 - Sobolewski (46), 1:2 - Kapusta (49)
DRWĘCA: Lendzionowski - Rzepkowski, B. Radomski, D. Radomski, Sternicki, Wolski, Sołtysik (59 Jankowski), Robaczewski (57 Jemielianow), Marcfeld (85 Świniarski), Domżalski, Wietecha (44 Piceluk)
MOTOR: Sikora - Zelmański, Burchart, Koprucki, Sobótka, Józefowicz (85 Szymański), Sobolewski, Olejniczak (60 Dujko-Domański), Zasuwa (60 Junior Bah), Kapusta (75 Chmielewski), Śnieżawski

Spotkanie pomiędzy Drwęcą a Motorem od dłuższego czasu budziło wiele emocji w obu obozach, a podkręcił je jeszcze fakt, że ostatecznie rozegrano je w Kurzętniku. Mimo, że w Nowym Mieście oddano do użytku nowy stadion, to piłkarze nie mogli z niego skorzystać, bo obiekt nie został dopuszczony do rozgrywek przez komisję weryfikacyjną Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej...
Już pierwsze minuty meczu pokazały, że będą to prawdziwe derby. Zawodnicy obu zespołów byli zdeterminowani, aby wywalczyć trzy punkty, a nadzieje na zwycięstwo jako pierwsi rozbudzili w swoich szeregach gospodarze, którzy po uderzeniu Łukasza Wietechy w 29. min objęli prowadzenie. Po przerwie podopieczni Krzysztofa Malinowskiego natychmiast ruszyli jednak do odrabiania strat i już pierwszy atak przyniósł im powodzenie. A dosłownie minutę po wyrównującym golu Cezarego Sobolewskiego drugie i - jak się okazało - decydujące o zwycięstwie gości trafienie zaliczył Adam Kapusta.
W najbliższy weekend czwartoligowcy wracają na boiska, a w pierwszej wiosennej kolejce Drwęca podejmie lidera Concordię Elbląg, podczas gdy Motor zagra w Lubawie z Czarnymi Olecko (oba mecze w sobotę o g. 16). pes