Kolejne trzy punkty Stomilanek

2019-03-24 20:00:00(ost. akt: 2019-03-24 20:09:58)
Radość olsztyńskich Stomilanek

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Trzynasta kolejka I ligi piłkarek nożnych okazała się szczęśliwa dla Stomilanek - olsztynianki na własnym stadionie wygrały 4:1 z UKS SMS II Łódź i cały czas mają szanse na wywalczenie upragnionego awansu do Ekstraligi.
* Stomilanki Olsztyn - UKS SMS II Łódź 4:1 (2:0)
1:0
- Rosiak (15 k), 2:0 - Ostrowska (41), 3:0 - Tarakanowa (55), 4:0 - Bukowska (65), 4:1 - Kaczor (90)
STOMILANKI: Tomasiak - Krech (87 Senkbeil), Ostrowska, Mazurkiewicz, Grzesik, Zawistowska (72 Gonciarz), Roman, Rosiak (82’ Gieroś), Kamińska, Bukowska (70 Cichowska), Tarakanova

Olsztynianki, które aspirują do gry w Ekstralidze, prowadzenie objęły w 15. min, gdy w polu karnym sfaulowana została Ukrainka Valentina Tarakanova, a Adrianna Rosiak wykorzystała jedenastkę. Cztery minuty przed przerwą padł drugi gol ze stałego fragmentu gry - tym razem z rzutu wolnego trafiła Eliza Ostrowska. - Nie był to mój pierwszy gol ze stałego fragmentu gry. W rundzie jesiennej udało mi się trafić w meczach z Polonią i Bydgoszczą - powiedziała Eliza Ostrowska.

Dziesięć minut po zmianie stron swoją 12. bramkę w tym sezonie zdobyła Tarakanova, królowa strzelczyń z poprzedniego sezonu I ligi. Czwartego gola drużyna Dariusza Maleszewskiego uzyskała w 65. min za sprawą Sandry Bukowskiej. I gdy wydawało się, że taki rezultat zostanie do końca, w doliczonym czasie gry Weronika Kaczor ładnym strzałem pokonała Izabelę Tomasiak.

- Chcemy przeważać w każdym meczu. Może w niektórych momentach gra nie wygląda tak, jak chciałybyśmy, ale dążymy do tego najwyższego poziomu - skomentowała Eliza Ostrowska. - Widać, że chcemy grać, strzelać bramki i wygrywać. Mimo straconych czterech goli zespół z Łodzi bardzo dobrze spisywał się w defensywie.
W dwóch następnych kolejkach Stomilanki będą pauzować, bowiem zgodnie z terminarzem miały grać ze Sztormem Gdańsk i Kotwicą Kórnik, ale nie zagrają, bo obie ekipy wycofały się po rundzie jesiennej.

* Inne wyniki 13. kolejki: KKP Bydgoszcz - Unifreeze Górzno 2:1, KS Raszyn - Lechia Gdańsk 1:4, Praga warszawa - Medyk II Konin 1:3, Kotwica Kórnik - Piastovia Piastów 0:3 (walkower), Polonia Środa Wielkopolska - Sztorm Gdańsk 3:0 (walkower). PP