2019-03-23 17:38:10(ost. akt: 2019-03-23 17:53:59)
Grzegorz Lech

Do Olsztyna przyjechał Raków Częstochowa, zdecydowany lider I ligi, i niespodziewanie zremisował z broniącym się przed spadkiem Stomilem!
* Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa 1:1 (0:1)
0:1 - Miłosz Szczepański (3), 1:1 - Grzegorz Lech (80); sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń); żółte kartki: Bucholc, Lech, Niedziela (wszyscy Stomil)

STOMIL: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Płamen Kraczunow, Aleksander Kowalski, Lukáš Kubáň - Bartłomiej Niedziela (54 Maciej Pałaszewski), Łukasz Jegliński (24 Waldemar Gancarczyk), Paweł Głowacki (76 Michał Suchanek), Grzegorz Lech, Mateusz Gancarczyk - Szymon Sobczak.

RAKÓW: Michał Gliwa - Tomáš Petrášek, Andrzej Niewulis, Arkadiusz Kasperkiewicz - Piotr Malinowski, Mateusz Zachara (68 Sebastian Musiolik), Petr Schwarz, Igor Sapała, Miłosz Szczepański, Patryk Kun - Patrick Friday Eze (83 Maciej Domański)

To się dzieje naprawdę! Stomil, który jeszcze niedawno miał niewielkie szanse na przystąpienie do rundy rewanżowej, jest niepokonany w czwartym meczu z rzędu. Sobotni remis jest jednak tym cenniejszy, bo został osiągnięty w konfrontacji z Rakowem, który wiosną wygrał trzy poprzednie mecze. I co najważniejsze, jest zdecydowanym liderem I ligi, który pewnie zmierza do Ekstraklasy.

Przed meczem prezes Stomilu Maciej Radkiewicz znowu uhonorował byłego piłkarza Stomilu i wiernego kibica - wyróżnieni zostali Sylwester Czereszewski i Tomasz Bobrowicz.
Po chwili już tak miło nie było, bowiem gościom wystarczyły zaledwie trzy minuty do zdobycia gola, a potem kontrolowali przebieg meczu.
Po przerwie olsztynianie rzucili wszystko na jedną szalę, no i w 80. minucie na trybunach wybuchła olbrzymia radość, bowiem Grzegorz Lech, najskuteczniejszy stomilowiec w tym sezonie, zdobył przepiękną bramkę z rzutu wolnego.

Dzięki remisowi olsztynianie zrównali się w tabeli z Wartą (zespół z Poznania swój mecz rozegra w niedzielę).
30 marca o godz. 18 Stomil podejmie GKS Jastrzębie.

* Inne mecze 25. kolejki, sobota: Garbarnia Kraków - Wigry Suwałki (17); niedziela: Warta Poznań - GKS Tychy (15); 3 kwietnia: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Puszcza Niepołomice, Bytovia Bytów - ŁKS Łódź, Stal Mielec - Sandecja Nowy Sącz, Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Jastrzębie, GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice, Chrobry Głogów - Odra Opole.