Czwartek? Nie, Piątek!

2019-03-22 00:24:32(ost. akt: 2019-03-22 00:48:33)
Krzysztof Piątek

Autor zdjęcia: Youtube

Na inaugurację eliminacji do finałów mistrzostw Europy polscy piłkarze w Wiedniu wygrali 1:0 z Austrią. Zwycięskiego gola zdobył Krzysztof Piątek!
* Austria - Polska 0:1 (0:0)
0:1
- Piątek (68)

AUSTRIA: Heinz Lindner - Stefan Lainer, Aleksandar Dragović, Martin Hinteregger, Maximilian Wöber - Valentino Lazaro (81 Marc Janko), Julian Baumgartlinger, Florian Grillitsch (84 Karim Onisiwo), Marcel Sabitzer, David Alaba - Marko Arnautović.

POLSKA: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Kamil Grosicki (90 Michał Pazdan), Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik (46 Przemysław Frankowski), Piotr Zieliński (59 Krzysztof Piątek) - Robert Lewandowski.

Dopiero w siódmym meczu Jerzy Brzęczek, selekcjoner polskiej reprezentacji, mógł się wreszcie cieszyć ze zwycięstwa, ale z drugiej strony warto było tyle czekać, bo jego podopieczni w wymarzony sposób rozpoczęli eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Przed meczem Austriacy nie ukrywali, że przed polską reprezentacją nie czują zbyt wielkiego respektu, na co wpływ miał biało-czerwony blamaż podczas Mundialu w Rosji. Nie obawiali się także trójki polskich napastników,, którzy podbijają boiska Niemiec (Lewandowski) i Włoch (Milik, Piątek). No i pierwsze minuty zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy kilka razy mocno namieszali pod bramką Szczęsnego. Polacy zaczęli mecz nieśmiało, chociaż rozpoczęli grę z dwoma napastnikami ( Lewandowski i Milik).

Do przerwy goli kibice się nie doczekali, ale w 59. minucie na boisku pojawił się trzeci polski napastnik - Krzysztof Piątek, no i wystarczyło 9 minut, by snajper Milanu głową umieścił piłkę w siatce!
Austriacy starali się doprowadzić do remisu, ale polska obrona była czujna, w efekcie w siódmym meczu w roli selekcjonera Jerzy Brzęczek w końcu doczekał się pierwszego zwycięstwa!

W innych meczach grupy G Macedonia Północna pokonała 3:1 Łotwę, a Izrael zremisował 1:1 ze Słowenia.

6. Łotwa 0 1:3

* 2. kolejka, 24 marca: Izrael - Austria, Polska - Łotwa (20:45), Słowenia - Macedonia Północna.