Koniec rozgrywek OLSA Ekstraklasy

2019-03-21 14:51:23(ost. akt: 2019-03-21 15:02:54)
Inter Parts OSW Olsztyn

Inter Parts OSW Olsztyn potwierdził swoją klasę, natomiast na drugie miejsce rzutem na taśmę wskoczył Gepi Team.
Zakończyły się rozgrywki OLSA (Ekstraklasa), których organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Ostatnia kolejka okazała się szczęśliwa dla siatkarzy Gepi Team, którzy dzięki zwycięstwu nad Nocożercami wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Na najniższym stopniu podium - wskutek straty punktów w meczu z Geoexpert Sunbroker Team - uplasowało się Rupi Team.

Siatkarski wieczór w sali przy ulicy Głowackiego zaczął się od konfrontacji najlepszej drużyny sezonu 2018/19, czyli Inter Partsu OSW Olsztyn, z ekipą, która po zsumowaniu wszystkich spotkań zamykała ekstraklasową tabelę. Chemik AZS Olsztyn przed starciem z niekwestionowanymi liderami OLSA tak naprawdę nie miał nic do stracenia i mniej więcej do połowy pierwszego seta dotrzymywał kroku bardziej doświadczonym zawodnikom. Kiedy jednak Inter Parts „włączył” drugi bieg, siatkarska młodzież okazała się bezradna. Inter Parts zgodnie z przewidywaniami wygrał 2:0 (25:17; 25:15) i jak przystało na mistrza z przytupem zakończył sezon. MVP został rozgrywający Przemysław Polechoński.

Gepi Team, aby awansować na pozycję wicelidera, musiało wygrać za trzy punkty z Nocożercami i liczyć na potknięcie Rupi Team.
Nocożercy wprawdzie walczyli, ale wobec zdeterminowanych siatkarzy Gepi mieli niewiele do powiedzenia. Zwycięstwo Gepi 2:0 (25:20; 25:20) sprawiło, że przed meczem Rupi Team - Geoeexpert Sunbroker Team ekipa Pawła Polechońskiego zajmowała upragnione drugie miejsce w tabeli. MVP został Mateusz Grzywiński.

Siatkarze Rupi Team wiedzieli, że tytuł wicemistrzowski da im jedynie zwycięstwo 2:0. Geoexpert Sunbroker Team postawił jednak twarde warunki i już po pierwszym secie było pewne, iż to Gepi Team uplasuje się tuż za plecami Inter Partsu. Rupi - przegrywając pierwszego seta 21:25 - zaprzepaściło niebywałą szansę i grało już tylko o honor. Ekipa Tomasza Pszczółkowskiego pokazała jednak charakter. Gracze Rupi szybko otrząsnęli się po przegranym secie i wygrali dwie kolejne partie 25:17 oraz 18:16 (w tie-breaku Geoexpert Sunbroker Team prowadził 14:11)! MVP został kierujący grą swojego zespołu Tomasz Pszczółkowski.

W ostatnim spotkaniu sezonu 2018/2019 pewne czwartego miejsca w tabeli Młode Wilki zmierzyły się z pewnym ósmego miejsca Michelinem. Faworyzowane „wilki” to jednak bodajże najbardziej chimeryczna drużyna ekstraklasy, toteż wynik meczu pozostawał sprawą otwartą. Tym bardziej że Michelin w ostatnim czasie niewątpliwie złapał wiatr w żagle. Michelin wygrał dość gładko 2:0 (25:17; 25:23) pokazując godny podziwu hart ducha. MVP został Marek Przybysz.

W dwóch zaległych spotkaniach Młode Wilki przegrały walkowerem 0:2 z Chemikiem AZS Olsztyn i wygrały 2:0 z Nocożercami.