Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Skarb pełen wieści o IV lidze

2019-03-20 10:00:00 (ost. akt: 2019-03-21 14:33:16)
Emil Wojda

Emil Wojda

Autor zdjęcia: wmzpn

- W "Skarbie kibica IV ligi" będzie znacznie więcej wiadomości, bo oprócz rozmów z trenerami, pełnymi składami i listą transferów dużo miejsca poświęcimy na statystyki - mówi Emil Wojda, kierownik ds. marketingu i komunikacji WMZPN.

- Przed sezonem do „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” został dołączony bezpłatny „Skarb kibica IV ligi”, który wzbudził olbrzymie zainteresowanie wśród czytelników i kibiców. Dlatego 25 marca w poniedziałek ukaże się już czwarta edycja „Skarbu”. Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, czy też jesteś jeszcze na etapie gromadzenia materiałów?
- Zacznę od tego, że „Skarb” ponownie będzie miał aż 48 stron i jest to jedyne takie wydawnictwo w Polsce. Natomiast prace redakcyjne są na ukończeniu i już za dzień lub dwa całość ześlemy do drukarni. W tym momencie muszę bardzo podziękować przedstawicielom wszystkich klubów IV ligi, bo tak naprawdę ten „Skarb” powstaje dzięki ich zaangażowaniu, to oni przysyłają do związku materiały o swoich klubach oraz zdjęcia zespołów. A pamiętam, że gdy wydawaliśmy po raz pierwszy czwartoligowy „Skarb”, wtedy dostępny jeszcze głównie w wersji elektronicznej, to było dużo znaków zapytania i współpraca z niektórymi klubami była dość słaba. Ale kiedy działacze zobaczyli produkt finalny, wtedy wszystko się zmieniło. Teraz sami dzwonią do związku, pytając o termin wydania kolejnego Skarbu.

- Na co tym razem mogą liczyć kibice?
- Będzie zdecydowanie więcej wiadomości, dzięki czemu oprócz rozmów z trenerami, pełnymi składami i listą transferów dużo miejsca poświęcimy na ciekawie pokazane statystyki po rundzie jesiennej. I tak m.in. przedstawimy klasyfikację strzelców i fair play, poza tym pokażemy minuty, w których każda drużyna zdobywała bramki, będą też zestawienia prezentujące osiągnięcia klubów na wyjazdach i na swoich stadionach. Pokażemy też, jakie miejsca w tabeli zespoły zajmowały kolejka po kolejce oraz ile minut zagrali poszczególni piłkarze. Poza tym ogłosimy jedenastkę rundy jesiennej, którą wybrali trenerzy. Każdy z nich musiał wskazać jedenastkę, z tym że nie mógł w niej umieścić swoich piłkarzy. A z racji tego, że sponsorem IV ligi została firma forBET, to dla każdego klubu przygotowany został jakiś specjalny zakład. Na przykład: czy Concordia skończy sezon bez porażki albo czy Remigiusz Sobociński strzeli więcej niż 15 bramek?

- W jesiennej edycji „Skarbu” kilka stron poświęciliście też innym rozgrywkom piłkarskim...
- Tak też będzie i tym razem. Zrobimy analizę występów naszych trzecioligowców oraz wspomnimy oczywiście o klasie okręgowej. M.in. zastanowimy się, kto może awansować do forBET IV Ligi.

- To wydawnictwo jest kolejnym przykładem na to, że Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej wielką uwagę przykłada do rozgrywek IV ligi.
- Bo to jest nasz główny „produkt”. Przypomnę, że podpisaliśmy też umowę z TVP3, dzięki czemu w telewizji będzie cykliczny program poświęcony IV lidze. W tworzenie tego programu także bardzo będą zaangażowani klubowi działacze, bo to oni do telewizji będą przysyłali materiały filmowe. My tylko wyposażyliśmy ich w kamery. Na koniec zapraszam do lektury „Skarbu kibica IV ligi”, który 25 marca będzie dołączony do „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”.

ARTUR DRYHYNYCZ
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB