Ostatni mecz zadecydował o spadku

2019-03-18 17:48:02(ost. akt: 2019-03-18 17:54:20)
Intelly

Intelly

Pierwszoligowe rozgrywki Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, dobiegły końca. W ostatniej kolejce ekscytowaliśmy się walką o wicemistrzostwo, z której zwycięsko wyszedł Netland, oraz o utrzymanie, z którego cieszyły się Temida i Banach Auto Serwis.
W pierwszym spotkaniu wieczoru walczący o utrzymanie As Cars Team zmierzył się z SSPS AZS Olsztyn, którego degradacja stała się faktem po przedostatniej kolejce. Paweł Czepan i spółka wykonali zadanie w stu procentach, pewnie wygrywając 2:0. As Cars od początku do końca zdominował poczynania na parkiecie i mimo ambitnej postawy Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej AZS wygrywał w poszczególnych setach do 19 i 20. MVP został Karol Lasek (zdobył 15 punktów).

Jako drudzy na parkiecie pojawili się zawodnicy reprezentujący zespoły Intelly oraz Indykpol. Ekipa Piotra Bancewicza, mająca tytuł mistrzowski „w kieszeni”, nie zamierzała ułatwiać zadania walczącym o tytuł wicemistrzowski „indykom”. Przez pierwszy set trwała zacięta walka punkt za punkt. Gdy wydawało się, że to Indykpol jest bliższy zwycięstwa (prowadzenie 22:19), Intelly włączyło drugi bieg i po bloku Michała Kuźniaka wygrało partię 27:25. Drugi set to dominacja „indyków” i ich wysokie zwycięstwo 25:18. Mistrzowie jednak nie zamierzali prezentować przeciwnikom zwycięstwa. Od początku tie-breaka wzięli się ostro do roboty co przełożyło się na pewne zwycięstwo 15:9. MVP został kierujący grą swojej drużyny Piotr Bancewicz.

Skład triumfatorów I ligi
Piotr Bancewicz, Michał Dryhynycz, Krzysztof Stypułkowski, Michał Kuźniak, Bartosz Łukasiak, Daniel Rolka, Krzysztof Wojtowicz, Maciej Dziuba, Karol Dziuba, Piotr Michalski

Netland przystępował do meczu z Sajtmakiem znając wynik swoich bezpośrednich rywali w walce o tytuł wicemistrzowski i awans do Ekstraklasy. Po porażce Indykpolu Artur Szynaka i spółka potrzebowali wygrać seta, by móc cieszyć się z drugiej lokaty na zakończenie rozgrywek. I tak też się stało już w pierwszej partii. Netland zdominował poczynania na parkiecie, a ciężar zdobywania punktów spoczywał na dobrze dysponowanych Zbigniewie Ziajce i Bartłomieju Bachanowiczu. 25:18 i już w tym momencie Netland mógł się cieszyć z awansu i tytułu wicemistrzowskiego. W drugim secie Sajtmak udowodnił, że jak najbardziej zasłużenie znalazł się w pierwszej czwórce rozgrywek. Piękne obrony i skuteczne ataki spowodowały, że oglądaliśmy kawał dobrej siatkówki. Ekipa Adama Kuriana po obronie trzech piłek meczowych (22:24; 24:25) przeszła do kontrofensywy, zwyciężając 28:26. Tie-breaka lepiej rozpoczęli zawodnicy Netlandu. Prowadzenie 10:5 zapowiadało łatwe zwycięstwo w decydującej rozgrywce. Nic z tych rzeczy. Sajtmak nie odpuszczał i po chwili to on był bliżej końcowego sukcesu (13:12). Ostatnie słowo należało jednak do wicemistrzów I ligi. 15:13 i to Netland mógł się cieszyć ze zwycięstwa na zakończenie udanego sezonu. MVP został Bartłomiej Bachanowicz (18 punktów).

Ostatnie spotkanie miało dać nam odpowiedź, którą z drużyn - obok SSPS AZS - spotka gorycz spadku. Wcześniej As Cars zrobił swoje (zwycięstwo 2:0 z SSPS) i musiał nerwowo czekać na rozstrzygnięcie w meczu Banach Auto Serwis kontra Temida. W pierwszym secie „Banachy” sparaliżowane stawką meczu popełnili taką liczbę błędów, że porażka 13:25 nie mogła nikogo dziwić. W drugiej partii postawiona pod ścianą ekipa Daniela Banaszka pokazała, że drzemią w niej spore możliwości. 25:15 i tie-break. W nim grający z nożem na gardle „Banachy” wytrzymały ciśnienie, triumfując 15:9, dzięki czemu mogli się cieszyć z szóstego miejsca dającego utrzymanie w rozgrywkach. Ten przykry los spotkał dręczoną kontuzjami drużynę As Cars. MVP został Paweł Słodziński (9 punktów).