Wróciła III liga: dwie na plusie, jedna na remis i jedna na tarczy

2019-03-17 20:34:16(ost. akt: 2019-03-18 10:40:17)
Znicz znakomicie rozpoczął mecz w Łomży, bo już w pierwszej minucie spotkania gola zdobył Michał Kossyk

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

W weekend do gry o punkty wrócili trzecioligowcy. Z warmińsko-mazurskiej czwórki najlepiej poszło Sokołowi Ostróda i Zniczowi Biała Piska, które wygrały swoje wyjazdowe mecze. Kaczkan Huragan Morąg zadowolił się punktem, a Mazur Ełk niestety przegrał.
* ŁKS Łomża – Znicz Biała Piska 0:3 (0:2)
0:1
– M. Kossyk (1), 0:2 – Adamiec (44), 0:3 – Kosiński (64)
ZNICZ: Rudnev – M. Kossyk, Dzienis, Maliszewski, M. Romachów, Gondek, Furman, A. Kosiński (87 Dymiński), Fiedorowicz (66 Jambrzycki), Adamiec (78 P. Kossyk) , K. Kosiński (72 Radzikowski)

Znicz pokonał Łomżę po raz drugi w sezonie, ponownie notując wynik 3:0. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia zespołu z Białej Piskiej, bo już w 1. minucie bramkę po rzucie wolnym zdobył Michał Kossyk. Szybkie prowadzenie nieco uśpiło zespół Ryszarda Borkowskiego, ale rywale, których przed rozpoczęciem rundy przetrzebiły kontuzje, nie mieli argumentów, aby podjęć równorzędną walkę. Pod koniec pierwszej połowy Znicz zaczął grać swoje, a tuż przed przerwą gola zdobył Paweł Adamiec. Po chwili piłkę do siatki skierował także Mateusz Maliszewski, ale był na pozycji spalonej. Druga połowa upłynęła pod znakiem dominacji Znicza, a wynik ustalił w 64. min Karol Kosiński.
– Zaangażowanie drużyny sprawiło, że rywal na wiele nie mógł sobie pozwolić, choć, tak jak przypuszczaliśmy, Łomża się nie położyła, a jej młodzi piłkarze zagrali ambitnie – mówi Ryszard Borkowski, trener Znicza. – Zaprezentowaliśmy się nieźle i optymistycznym akcentem zwieńczyliśmy nasze ciężkie przygotowania. Cel na rundę wiosenną jest jasny i... jeszcze trochę punktów potrzebujemy. Teraz będziemy chcieli zapunktować ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

* Mazur Ełk – Pelikan Łowicz 1:2 (0:1)
0:1
– Szczepański (27), 1:1 – Łapiński (56 karny) 1:2 – Wawrzyński (63); czerwona kartka: Łapiński (Mazur; po meczu za dyskusję z sędzią)
MAZUR: Radzikowski – Gołaszewski, Kalicki, Molski, Gużewski, Jagłowski (65 D. Kalinowski), Łapiński, Woźniak (45 Famulak), Berezowskyj, Zieniewicz (77 Krupiński), R. Kalinowski (58 Radaszkiewicz)

* Kaczkan Huragan Morąg – Olimpia Zambrów 2:2 (1:2)
0:1
– Zalewski (37), 1:1 – Biedrzycki (39), 1:2 – Koncewicz (43), 2:2 – Kruczkowski (54)
KACZKAN HURAGAN: Lawrenc – Maciążek, Stankiewicz, Biedrzycki, Paliwoda, Łysiak, Kruczkowski, Michałowski (54 Grzybowski), Mroczkowski (76 Bogdański), P. Galik (85 Bartkowski), Joao Augusto

* Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Ostróda 0:1 (0:1)
0:1
– Kajca (12)
SOKÓŁ: Bąbel – Maternik, Paczkowski, Otręba, Wojciechowski, Tomkiewicz, Kajca, Lisiecki (65 Panek), Stryjewski, Siedlik (46 Dampc), Łyszyk (67 Wasiak)

* Inne wyniki: Victoria Sulejówek – Polonia Warszawa 2:2, Ursus Warszawa – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1, Legionovia Legionowo – Unia Skierniewice 0:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki – Ruch Wysokie Mazowieckie 2:0, Legia II Warszawa – Broń Radom 0:0.

Więcej o 18. kolejce III ligi – w poniedziałkowej "Gazecie Sportowej".