Bez spacerku, ale Warmia Energa ograła outsidera

2019-03-16 19:43:18(ost. akt: 2019-03-16 20:16:21)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Pierwszoligowi piłkarze ręczni Warmii Energi byli zdecydowanym faworytem w meczu z ostatnim w tabeli grupy A Samborem Tczew. No i faktycznie: dopisali w Uranii na swoje konto komplet punktów, choć do przerwy trochę się męczyli z kopciuszkiem. Meble Wójcik powalczyły u siebie z Nielbą, ale górą był lider.
* Warmia Energa Olsztyn — Sambor Tczew 30:23 (14:12)
WARMIA ENERGA
: Kłodziński, Pikura — Dzido 3, Starzec 4, Idzikowski 1, Pasymowski 3, Kopyciński 3, Kosmala 5, Golks 4, Deptuła 3, Dzieniszewski 4, Malewski 2, Targoński, Kozłowski, Olewniczak; kary: 8 min
Dla Sambora najwięcej bramek: Orzechowski 7, Nowak 6; kary: 4 min

Osłabiona kadrowo Warmia (grająca bez rekonwalescentów Sebastiana Koledzińskiego i Łukasza Kozakiewicza, a także kontuzjowanych Szymona Hegiera i Michała Sikorskiego) wchodziła na właściwe obroty niemal przez całą pierwszą połowę meczu w Uranii. Zaczęło się od prowadzenia Sambora (3:1 w 5. min), który jeszcze w 20. min wygrywał 8:7, wcale nie mając ochoty pęknąć. Dopiero tuż przed przerwą olsztynianom udało się odskoczyć na dwie bramki przewagi (14:12).

Po pięciu minutach drugiej połowy gospodarze odskoczyli na 18:13, a kiedy w 40. min zrobiło się 21:14, stało się jasne, że o żadnej sensacji nie może być mowy. Na pięć minut przed końcową syreną faworyt wygrywał dziewięcioma bramkami (29:20), ale ambitnie walczący Sambor (który przyjechał do Olsztyna tylko w 10-osobowym składzie) odrobinę zniwelował te straty.

* Inne mecze 17. kolejki: Meble Wójcik Elbląg — Nielba Wągrowiec 29:36 (15:17), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna — Stal Gorzów 22:22 (9:10), k. 3:2; SMS ZPRP Gdańsk — Mazur Sierpc 32:28 (16:18), Jurand Ciechanów - Gwardia Koszalin 26:36 (12:18), pauzowało GKS Żukowo.