środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

IV liga ma swojego sponsora

2019-03-16 10:00:00 (ost. akt: 2019-03-15 17:38:32)
Paweł Majewski i Marek Łukiewski

Paweł Majewski i Marek Łukiewski

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

W piątek w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej została podpisana umowa, zgodnie z którą sponsorem tytularnym IV ligi (czyli najwyższego szczebla rozgrywek w województwie) została firma bukmacherska forBET.

forBET IV Liga - oto oficjalna nazwa rozgrywek, która będzie obowiązywać od rundy wiosennej obecnego sezonu aż do 30 czerwca 2020 roku.

- Dzięki zaangażowaniu ludzi z WMZPN oraz klubów jesteśmy przekonani, że lokalne rozgrywki w województwie warmińsko-mazurskim będą jeszcze lepsze, ciekawsze i bardziej emocjonujące dla kibiców - mówił podczas piątkowej konferencji prasowej Paweł Majewski, dyrektor ds. marketingu firmy forBET. - Dlatego też, gdy otrzymaliśmy propozycję wspólnych działań z WMZPN przy rozgrywkach IV ligi, nie zastanawialiśmy się ani chwili. Szybko doszliśmy do porozumienia i jestem przekonany, że nadchodzące półtora roku będzie bardzo udane dla forBET IV Ligi w województwie warmińsko-mazurskim. Na pewno nasze działania nie ograniczają się do wywieszenia baneru na stadionach, będziemy starali się aktywnie wspierać te rozgrywki oraz kluby w nich uczestniczące. Wspólnie z WMZPN postaramy się, aby kibice znakomicie się bawili. Wszystkim klubom życzę jak najlepszych rezultatów i spełnienia sportowych celów. Piłkarzom natomiast, aby bez kontuzji i w atmosferze fair-play rozwijali swoje kariery - powiedział tuż po podpisaniu umowy Paweł Majewski.

Jak zaznaczono, jest to kolejny krok do rozwoju sportowego i marketingowego regionalnych rozgrywek. Wzorem LOTTO Ekstraklasy lub Fortuna 1 Ligi sponsor otrzyma dobrą reklamę, natomiast kluby zyskają dodatkowe fundusze na funkcjonowanie i rozwój. Kwota wsparcia jest owiana tajemnicą, jednak ujawniono, że będzie podzielona na dwie części. Pierwsza to stała suma przelewana przez związek do klubów, druga natomiast uzależniona będzie od aktywności kibiców grających w zakłady bukmacherskie w regionie.

- Zaczęło się od zmiany logotypu WMZPN, strony internetowej, za nami już trzy wydania Skarbu Kibica, a przed nami Magazyn forBET IV Ligi emitowany na antenie TVP3 Olsztyn - ostatnie sukcesy związku wyliczył Marek Łukiewski, prezes WMZPN. - Właśnie dzięki takiemu opakowaniu rozgrywek oraz profesjonalizacji działań marketingowych w naszym związku możliwe było pozyskanie tak poważnego sponsora tytularnego. Środki, które udało nam się pozyskać, będą przeznaczone na dalszy rozwój najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym województwie. Przed nami ciekawa i owocna - jestem przekonany, że dla obu stron - współpraca - zakończył prezes Marek Łukiewski.
Uwaga! 25 marca w „Gazecie Olsztyńskiej” znajdziesz „Skarb Kibica IV ligi”, do którego lektury serdecznie zapraszamy.
ALEKSANDER CHODŹKO


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB