Szczypiorniak, Jeziorak, MOSiR – tym razem przegrali wszyscy

2019-03-11 07:46:01(ost. akt: 2019-03-11 08:02:26)
Jakub Jarząb (przy piłce) znowu był najskuteczniejszy w drużynie Jezioraka, iławianin rzucił 11 bramek w Gdańsku

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Nieudany weekend w II lidze piłkarzy ręcznych mają za sobą wszyscy trzej reprezentanci Warmii i Mazur: w 20. kolejce porażki poniosły i Jeziorak Iława, i Szczypiorniak Olsztyn, i MOSiR Kętrzyn.
* SMS II Gdańsk – Jeziorak Iława 33:27 (15:14)
JEZIORAK
: Prorok, Dudek – Malinowski (4), Buluk, Szajkowski, Żochowski (2), Kamiński (3), Jarząb (11), Baliński (2), Golon (1), Rogala (2), Minder (1), Zagrajek (1)

Po dwóch zwycięstwach w meczach z niżej notowanymi rywalami (MOSiR Kętrzyn, AZS UMK Toruń), iławianie stanęli naprzeciw mocnej drużyny z Gdańska. Tegoroczne wyniki młodzieży ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie są tak dobre, jak w zeszłym sezonie, kiedy to drużyna wygrała rozgrywki (awans był regulaminowo niemożliwy z uwagi na grę pierwszego zespołu SMS-u w I lidze), ale SMS wciąż potrafi być groźny.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili minimalnie, ale po przerwie ich przewaga powiększyła się, ostatecznie osiągając różnicę sześciu trafień. Mimo porażki, trener Karol Adamowicz chwali swój zespół za postawę w Gdańsku. – Chwalę, bo jest za co: zaczynamy coraz lepiej grać. Na początku drugiej połowy gospodarze wyszli na pięciobramkowe prowadzenie, później ich dogoniliśmy i wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w samej końcówce SMS nam odjechał – mówi szkoleniowiec Jezioraka.
W najbliższą sobotę Jeziorak zagra w Iławie z KPR Gryfino (16 marca, g. 17.30).

* MOSiR Kętrzyn – Szczypiorniak Gniezno 23:27 (11:12)
MOSiR
: Gryczka, Pałachowski – Pałasz 8, Kręciewski 6, Kowszuk 5, Wójcik 2, Dziakiewicz 1, Mikłasz 1, Jasionek, Niedziałkowski

Trener Cezary Tyszka liczył, że po pierwszych trzech meczach rundy rewanżowej, w których drużyna z Kętrzyna miała teoretycznie najsilniejszych rywali, wreszcie przyjdą i zwycięstwa. Nic takiego jednak nie nastąpiło, a MOSiR przegrał w sobotę po raz 17. w sezonie.
– Wciąż czegoś nam brakuje. W obronie gramy bardzo dobrze, nasz bramkarz Maciej Gryczka ma 50-procentową skuteczność interwencji, jednak z przodu nie mamy czym straszyć rywali – mówi szkoleniowiec drużyny z Kętrzyna. – Zwłaszcza nie ma komu rzucać z drugiej linii – dodaje Tyszka, którego zespół doprowadzał do remisu, a nawet wyszedł na prowadzenie, jednak trzy punkty i tak pojechały do Gniezna.
W sobotę MOSiR podejmie w Kętrzynie ekipę Agropomu Gniew (g. 16).

* Szczypiorniak Olsztyn – Tytani Wejherowo 29:41 (17:21)
SZCZYPIORNIAK
: Leszczyński – Lewandowski 7, Jurewicz 6, Targoński 5, Lewalski 3, Reszczyński 3, Mosiewicz 3, Wicinek 1, Markowski 1, Kozłowski, Kopczyński, Milewski, Retkiewicz, Domian, Ostrówka
Już w czwartek Szczypiorniak zagra w Kwidzynie z liderem rozgrywek USAR-em (g. 19).

* Inne mecze 20. kolejki: USAR Kwidzyn – MKS Grudziądz 30:26 (16:13), KPR Gryfino – Borowiak Czersk 39:33 (22:14), Latocha Agropom Gniew – MKS Brodnica 27:48 (11:21), AZS UMK Toruń – AZS UKW 31:41 (18:22).