START WYGRAŁ ZGODNIE Z PLANEM

2019-03-11 07:35:48(ost. akt: 2019-03-11 07:42:41)
To miał być mecz z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych, no i był, bo outsider z Kościerzyny nie był w stanie zagrozić Startowi

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Superligi piłkarki ręczne Startu wysoko wygrały z UKS PCM Kościerzyna. Elblążanki prowadziły od początku do końca meczu, a 11 bramek dla zwycięskiej drużyny zdobyła Patrycja Świerżewska.
* Start Elbląg – UKS PCM Kościerzyna 38:20 (17:7)
START
: Powaga, Pająk – Balsam 4, Choromańska 2, Świerczek 7, Waga 3, Wtulich, Tarczyluk, Trbović 1, Gadzina 2, Świerżewska 11, Stapurewicz 1, Jaszczuk 7; kary: 0 min
Najwięcej bramek dla UKS PCM: Pękala 7, Wicik 5, Somionka 4; kary: 6 min

Piąte zwycięstwo z rzędu odniosły piłkarki ręczne Startu. W sobotę w Elblągu wszystko potoczyło się zgodnie z planem i przewidywaniami: podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy nie miały problemów z pokonaniem ostatniej drużyny w tabeli. Kibice byli świadkami jednostronnego pojedynku, bo ekipa gospodarzy co najmniej o klasę przewyższała gości z Kaszub.

Wyrównana walka toczyła się tylko na początku spotkania, a w 9. min było tylko 5:3 dla Startu. Od tej pory elblążanki rozpoczęły jednak budowanie przewagi i po kolejnych sześciu minutach (m.in. po dwóch z rzędu bramkach Hanny Jaszczuk) wygrywały 9:4. Dziesięć minut później było już 13:7, a do końca pierwszej połowy do bramki rywali trafiał już tylko Start. Po czterech bramkach z rzędu, do przerwy faworytki prowadziły aż 17:7.

Warto dodać, że w pierwszej połowie spotkania najskuteczniejsza w Starcie Patrycja Świerżewska zdobyła siedem bramek, czyli dokładnie tyle, ile cała drużyna z Kościerzyny! Ba, prowadzenie elblążanek mogło być jeszcze okazalsze, ale aż pięciokrotnie zespół gości ratowały z opresji słupki i poprzeczka, a trzy razy w sytuacjach sam na sam lepsza okazywała się bramkarka gości Agnieszka Kordunowska.

Po przerwie zespół z Kościerzyny dalej miał duże problemy z przebiciem się przez defensywę rywalek. Przyjezdne grały ambitnie, starały się jak mogły, jednak przewaga Startu jednak rosła z minuty na minutę. W 42. min, po dwóch golach Joanny Gadziny oraz trafieniu Magdy Balsam, podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy wygrywały już różnicą 15 bramek (26:11), natomiast na pięć minut przed końcem na tablicy wyników pokazał się rezultat 35:15! Przy najwyższym prowadzeniu w tym spotkaniu, Andrzej Niewrzawa wpuścił do gry wszystkie zawodniczki rezerwowe wpisane do protokołu. Start dążył do zdobycia 40 bramek, ale ta sztuka się elblążankom nie udała. Mimo to, po swoim najwyższym zwycięstwie w tym sezonie, drużyna trenera Niewrzawy awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

W sobotę o g. 17 elblążanki zakończą fazę zasadniczą wyjazdowym spotkaniem z Energą AZS Koszalin.

* Inne wyniki 21. kolejki: Zagłębie Lubin — KPR Kobierzyce 21:18 (14:9), Ruch Chorzów — Korona Kielce 25:22 (13:11), MKS Perła Lublin — KPR Jelenia Góra 32:23 (16:11), Pogoń Szczecin — Piotrcovia Piotrków Tryb. 37:29 (22:13), pauzowała Energa AZS Koszalin. Mecz zaległy: Energa AZS — Pogoń 32:26 (17:15).