Intelly zagra w Ekstraklasie

2019-03-08 14:43:07(ost. akt: 2019-03-08 14:49:10)
Intelly

Intelly

Za nami przedostatnia kolejka Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (I liga). Znamy już najważniejsze rozstrzygnięcie: zwycięzcą rozgrywek została drużyna Intelly, natomiast w grupie spadkowej rozstrzygnął się los SSPS AZS Olsztyn.
W pierwszym spotkaniu wieczoru doszło do bezpośredniej walki o utrzymanie. Zajmujący szóstą pozycję Banach Auto Serwis mierzył się z ostatnim w tabeli SSPS AZS Olsztyn. A że drużyny dzieliły tylko trzy punkty, więc zapowiadał się emocjonujący pojedynek. I tak też było. Do połowy seta walka toczyła się punkt za punkt (13:13). Później inicjatywę na parkiecie przejął SSPS (18:14; 23:17) i ostatecznie efektownym atakiem seta zakończył Damian Grzymkowski (25:21). W drugiej partii Sebastian Baranowski i spółka poszli za ciosem, utrzymując kilkupunktowe prowadzenie, głównie dzięki atakom dobrze dysponowanego Piotra Milewskiego (w całym meczu zdobył 17 punktów). Gdy zanosiło się na trzypunktowe zwycięstwo AZS (prowadzenie 21:16), nagle coś w tej sprawnie działającej maszynie się zacięło. „Banachom” zaczęło dosłownie wszystko wychodzić i niespodziewanie to oni triumfowali 25:22. Czekał więc nas tie-break. W nim niesieni udaną końcówką poprzedniej partii „Banachy” nie dali szans przeciwnikom i od początku seta wyszli na prowadzenie (6:1; 14:8). 15:12 i ważne zwycięstwo w perspektywie utrzymania stało się faktem. MVP został Rafał Palke (zdobył 20 punktów).

Kolejne spotkanie mogło rozstrzygnąć losy mistrzowskiego tytułu. Warunek był jeden: Intelly musiało pokonać bez straty seta Netland. I tak też się stało, chociaż początek nie zapowiadał łatwej przeprawy. Wicelider tabeli narzucił swoje warunki i skutecznie punktował najwyraźniej zdenerwowanych stawką meczu rywali (prowadzenie 9:5; 14:11). Intelly rozkręcało się powoli, ale jak już złapało właściwy rytm, to pokazało kawał dobrej siatkówki i udowodniło, że to właśnie ta drużyna zasługuje na tytuł mistrzowski. 25:20 w pierwszym secie i brakowało już tylko jednego kroku, by unieść ręce do góry w geście triumfu. Krok ten wykonali w fantastyczny sposób. Bawiąc się grą nie dali najmniejszych szans Netlandowi, zwyciężając 25:13. MVP meczu został środkowy Intelly Maciej Dziuba, ale na duże brawa zasłużył również kierujący grą zespołu Piotr Bancewicz.

W trzecim spotkaniu wieczoru zmierzyły się trzecia i czwarta drużyna tabeli, czyli Indykpol i Sajtmak. Po wcześniejszym rozstrzygnięciu wiadomym było, że „indykom” pozostała walka o wicemistrzostwo, zaś w przypadku zwycięstwa Sajtmak zbliżyłby się do swoich przeciwników, mając realną szansę na podium. Osłabiony brakiem swojego czołowego zawodnika Adama Kuriana zespół nie miał najmniejszych szans z dobrze dysponowanymi przeciwnikami. Indykpol od początku do końca dominował na parkiecie, wysoko wygrywając w obu partiach 25:19 i 25:13. Trzy punkty pozwoliły ekipie Andrzeja Bacławskiego zrównać się punktami z Netlandem i za tydzień czeka nas korespondencyjna walka o drugą lokatę i awans do Ekstraklasy! MVP został Rafał Słabuszewski (zdobył 14 punktów).

Walczący o pozostanie w pierwszoligowych rozgrywkach As Cars Team zmierzył się w ostatnim meczu kolejki z Temidą, która do pewnego utrzymania potrzebowała dwóch punktów. Palestra zaczęła z wysokiego „c” pewnie zwyciężając w premierowej partii 25:16. W drugim secie nie mający nic do stracenia As Cars walczył o każdą piłkę, co przełożyło się na wyrównaną walkę i emocjonującą końcówkę. Po dwóch niewykorzystanych piłkach setowych za trzecim razem ta sztuka się powiodła i po zwycięstwie 27:25 czekał nas tie-break. W nim grający w pięcioosobowym zestawieniu As Cars nie dał Temidzie najmniejszych szans wygrywając 15:9 i w całym spotkaniu 2:1. MVP z imponującą liczbą 23 punktów został Karol Lasek.