2019-03-06 13:46:06(ost. akt: 2019-03-06 13:51:31)
adrenaline.pl TEAM

Autor zdjęcia: OSiR

W OLSA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, pozostała już tylko jedna kolejka do zakończenia fazy zasadniczej.
Tym razem faworyci zgodnie wygrali swoje spotkania. Najciekawszym meczem kolejki bezsprzecznie było elektryzujące starcie DAP z Neotherm, z którego zwycięsko wyszli ci drudzy.
Siatkarska młodzież zrzeszona w Super Vision Tempo 25 w dalszym ciągu walczy o swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach OLSA. „Mali adepci siatkówki” zdają się być coraz bliżej celu, ale w decydujących momentach wyraźnie brakuje im doświadczenia. Tym razem ich rywalami była ekipa Hardcore.pl, która pożegnała się już z szansami na pierwszą czwórkę. Najogólniej mówiąc nie był to dzień, a właściwie wieczór, zespołu Super Vision Tempo 25. Młodzi zawodnicy nie potrafili nawiązać walki z „hardcorowcami”, którzy nad wyraz łatwo wygrali 2:0 (25:12; 25:11). MVP został Krzysztof Bezdziecki.

Przed spotkaniem adrenaline.pl TEAM z Pogotowiem Nowak 24 h powszechnie spodziewano się przekonywującego zwycięstwo tych pierwszych, którzy jedną nogą stoją już na pierwszoligowych parkietach. Pierwszy set z pewnością tylko to potwierdził. Grająca pewnie i skutecznie drużyna adrenaline.pl TEAM nie dała najmniejszych szans swoim boiskowych adwersarzom i zasłużenie wygrała 25:11. Ekipa Pogotowia Nowak 24 h nie zamierzała jednak poddać się bez walki i w drugim secie postawiła faworytom naprawdę twarde warunki. O losach drugiej partii zadecydowała emocjonująca końcówka, w której o włos lepszy okazał się nowy lider rozgrywek. MVP został Patryk Waś.

DAP i Neotherm posiadają już tylko iluzoryczne szanse na awans do I ligi. Teoretycznie jednak wszystko jest jeszcze możliwe, toteż konfrontacja pomiędzy nimi zapowiadała się wielce interesująco. Praktycznie przez całego seta zespoły szły łeb w łeb, ale gdy Neotherm objął prowadzenie 23:20, a następnie 24:21 wydawało się, że losy partii są już rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego. Zmobilizowany DAP walczył do końca i przy stanie 25:24 miał nawet piłkę setową! Przeciwnicy nie dali się jednak złamać i ostatecznie wygrali 27:25. Drugi set do złudzenia przypominał wcześniejszą partię. Z tą tylko różnicą, że prowadzący 24:21 Neotherm nie zdołał „dowieźć” seta do końca i tie-break stał się faktem. W nim Neotherm był już nie do zatrzymania. DAP w trzecim secie ugrał tylko 10 punktów i ostatecznie przegrał 1:2. MVP został Piotr Skibiński.