No i awans się trochę skomplikował

2019-03-05 15:00:00(ost. akt: 2019-03-05 15:30:38)
Arkadiusz Budzyn

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Takiego meczu w Lubawie już dawno nie widziano, bowiem zmierzyły się dwie najlepsze pierwszoligowe ekipy, które zawzięcie walczą o awans do futsalowej Ekstraklasy. Niestety, Constract, dotychczasowy lider, przegrał 3:5 z Futsalem Leszno.
* Constract Lubawa - Futsal Leszno 3:5 (2:1)
1:0 - Sass (2), 2:0 - Grubalski (10), 2:1 - Olszak (19), 2:2 - Martin (22), 2:3 - Bartnicki (28), 3:3 - Budzyn (28), 3:4 - Marcinkowski (29), 3:5 - Molicki (40)

Kilkadziesiąt minut przed meczem lubawska hala trzeszczała w szwach. - Frekwencja była ogromna - przyznał Damian Jarzembowski, trener Constractu. - Chętnych do obejrzenia meczu było więcej niż miejsc.
Nie ma się jednak temu co dziwić, był to przecież pojedynek dwóch najlepszych zespołów, które walczą o awans do Ekstraklasy.
Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w 19. min wygrywali 2:0. Potem jednak do głosu doszli goście z Leszna, w efekcie po pierwszej połowie Constract wygrywał tylko 2:1. Niestety, po przerwie Futsal zdobył dwie kolejne bramki... Co prawda po 30 sekundach Budzyn doprowadził do remisu 3:3, ale ostatnie słowo (a nawet dwa) należało do gości, którzy wygrali 5:3. Dzięki temu Futsal zepchnął Constact z pierwszego miejsca w tabeli, chociaż rozegrał jeden mecz mniej.

- Obydwa zespoły zagrały bardzo dobre spotkanie. Gdyby w pierwszej połowie dopisało nam więcej szczęścia, to myślę, że trzy punkty zostałyby w Lubawie - ocenił trener Jarzembowski.
Przypominamy, że zespół z pierwszego miejsca awansuje bezpośrednio do Ekstraklasy, natomiast wicemistrz rozegra baraż z drugą drużyną grupy południowej I ligi. Zwycięzca tej rywalizacji awansuje, a przegrany będzie miał szansę w kolejnym barażu - tym razem z 11. zespołem Ekstraklasy.

* Inne mecze 16. kolejki: Helios Białystok - LSSS Lębork 2:8, UMKS Zgierz - Mieszko Gniezno 12:0, LZS Bojano - FC Kartuzy 3:3, Vamos Gdańsk - Auto Wicherek Oborniki 0:5 (walkower, zespół z Gdańska wycofał się z rozgrywek).

* 13 marca w 1/4 finału Pucharu Polski Constract podejmie ekstraklasowy zespół Gatta Zduńska Wola.