Start, Warmia i Meble z kompletem punktów

2019-03-03 23:18:47(ost. akt: 2019-03-03 23:30:10)
Trener Warmii Energi Jarosław Knopik mógł być zadowolony z wyjazdu do Kościerzyny

Więcej takich weekendów: w Superlidze piłkarek ręcznych czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł Start Elbląg, który jednak miał nadspodziewanie ciężką przeprawę w Chorzowie, a w I lidze szczypiornistów o cenne wyjazdowe wygrane postarały się Warmia Energa Olsztyn i elbląskie Meble Wójcik.
• Ruch Chorzów – Start Elbląg 25:26 (12:10)
START
: Powaga, Pająk – Świerczek 11, Balsam 6, Świerżewska 5, Waga 3, Gadzina 1, Choromańska, Wtulich, Trbović, Stapurewicz, Jaszczuk, Tarczyluk; kary: 8 min
Najwięcej bramek dla Ruchu: Drażyk 6, Polańska 5, Piotrowska 4; kary: 10 min.

Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu były elblążanki, które miały się łatwo uporać z zagrożonym spadkiem Ruchem (tylko dwa zwycięstwa w sezonie). Kiedy, po trafieniach Justyny Świerczek i Patrycji Świerżewskiej, Start objął prowadzenie 3:1, mogło się wydawać, że to początek tego, co „musiało” nastąpić. Za moment zrobiło się jednak 3:3, a pełna konsternacja w ekipie gości nastąpiła w ostatnich minutach przed przerwą, kiedy z wyniku 10:8 dla przyjezdnych zrobiło się 12:10 dla Ruchu! Ba, w drugiej połowie chorzowianki poszły za ciosem i w 41. min odskoczyły na... 19:12, a za chwilę 20:13!
Na szczęście, Start w końcu się jednak pozbierał i następne 12 minut wygrał aż 9:1 (!), wychodząc na prowadzenie 22:21. Ruch nie odpuszczał i na dwie minuty przed końcem wygrywał 24:23, ale ostatnie słowo należało do gości.
W sobotę (9.03) o g. 17 Start zagra u siebie z UKS Kościerzyna.

* Inne wyniki: Perła Lublin — Zagłębie Lubin 28:23 (17:6), Korona Kielce — KPR Kobierzyce 23:23 (13:9), karne 4:3; Piotrcovia Piotrków Tryb. — KPR Jelenia Góra 27:26 (13:14), pauzował UKS PCM Kościerzyna. Energa AZS Koszalin zagra z Pogonią Szczecin 7.03.
* mecz mniej, ** mecz więcej

• Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – Warmia Energa Olsztyn 22:27 (7:15)
WARMIA ENERGA
: Gawryś, Pikura, Kłodziński – Dzido 3, Starzec, Idzikowski 1, Pasymowski, Kopyciński 5, Sikorski, Kosmala 4, Golks 2, Olewniczak 1, Deptuła 2, Dzieniszewski 5, Malewski 4; kary: 10 min; cz. kartka: Golks (36, z gradacji kar)
Najwięcej dla Sokoła: Brukwicki 5, Orlich, Bronk – po 4; kary: 10 min.

Goście odnieśli cenne zwycięstwo na terenie mocnego w tym sezonie Sokoła, zupełnie nie dając rywalom rozwinąć skrzydeł. Dość powiedzieć, że faworyzowana ekipa z Kościerzyny prowadziła w tym meczu tylko raz (!): 2:1 w 6. min po bramce Jakuba Reichela. Warmiacy zagrali bez podstawowego kołowego Szymona Hegiera (kontuzjowanego w meczu ze Stalą Gorzów), ale„ załatali” to osłabienie linii defensywnej perfekcyjnie. Do przerwy dali sobie rzucić zaledwie siedem bramek (15:7), a w drugiej połowie już tylko kontrolowali sytuację. Na cztery minuty przed końcem wygrywali aż 26:18 i w samej końcówce (przegranej 1:4) mogli sobie nawet pozwolić na małe rozluźnienie.

• Mazur Sierpc – Meble Wójcik Elbląg 28:29 (17:11)
MEBLE WÓJCIK
: Ram 1, Dąbrowski, Jaworski – Nowakowski 12, Boneczko 7, Ławrynowicz 5, Budzich 2, Karczewski 1, Cieślak 1, Sparzak, Krawiec, Lachowicz, Rudnicki; kary: 4 min
Najwięcej dla Mazura: Rutkowski 5, Wiśniewski, Wolski – po 4; kary: 8 min.

Elblążanie zagrali bez Damiana Spychalskiego i Rafała Stępnia (kontuzje), no i brak dwóch podstawowych zawodników odbił się na grze drużyny. Mimo to goście po pięciu minutach prowadzili 4:2. Jednak w 10. min był już remis, a po kwadransie na pierwsze prowadzenie wyszedł Mazur (8:7). Goście grali nieskutecznie i w 25. min przegrywali 9:14, a na przerwę schodzili przy wyniku 11:17. Ba, w 32. min było już 12:19 i to jakby otrzeźwiło elblążan, którzy osiem minut później przegrywali już tylko 19:21, a w 50. min... wygrywali 24:22! W 55. min Mazur wyrównał na 25:25 i już do końca trwał bój bramka za bramkę. Na 20 sekund przed ostatnim gwizdkiem gospodarze zgubili piłkę, Łukasz Cieślak podał do nieobstawionego Marka Boneczko, a ten zapewnił Meblom cenne punkty.

Za dwa tygodnie (16-17.03) Warmia Energa podejmie Sambora, a Meble Wójcik – wicelidera z Wągrowca.

* Inne mecze 16. kol.: Sambor Tczew – Jurand Ciechanów 25:26 (15:13), Stal Gorzów Wlkp. – GKS Żukowo 32:25 (16:12), pauzowała Nielba Wągrowiec. Mecz Gwardii Koszalin z SMS ZPRP Gdańsk przełożono na 9.03.