Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

NAJPOPULARNIEJSZY CLUB FITNESS/SIŁOWNIA: RIO JITS & GYM

2019-03-04 14:00:00 (ost. akt: 2019-03-04 10:29:28)
Miłosz Słomiński, wiceprezes zarządu Mir-Wit, oraz Tomasz Arabasz

Miłosz Słomiński, wiceprezes zarządu Mir-Wit, oraz Tomasz Arabasz

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Rio Jits & Gym to jedno z najnowszych miejsc na mapie aktywności Olsztyna. Siłownia z misją, stworzona z pasją, z kadrę trenerską, która posiada szerokie spektrum umiejętności - od treningu personalnego, funkcjonalnego po profesjonalne żywienie oraz suplementacje. To też siedziba brazylijskiego jiu-jitsu, gdzie dzieci uczą się technik tych sportów walki. Są tu grupy na zróżnicowanym poziomie, a zawodnicy mogą się pochwalić licznymi osiągnięciami sportowymi.

— Co wyróżnia waszą siłownię?
Tomasz Arabasz, właściciel klubu
: — Istotnym jej elementem jest atmosfera. Tu dużo wymagamy od siebie, ale stawiamy też na wzajemny szacunek i zrozumienie. To miejsce stworzone z pasją, które gdzieś tam w mojej głowie tworzyło się od wielu lat. Teraz przyszedł taki moment, w którym udało się te marzenia zrealizować. Najbardziej zależało mi na tym, by dostosować je tak, by zawodnicy trenujący tu brazylijskie jiu-jitsu mogli przygotować się do zawodów i pod względem technicznym, jeśli chodzi o matę, i pod względem fizycznym. Dlatego też właśnie obok maty stworzyliśmy siłownię. Udostępnialiśmy to miejsce również dla osób z miasta, które chcą wyrzeźbić sylwetkę, zgubić zalegającą tkankę tłuszczową oraz poprawić kondycję. Posiadamy wszelki możliwy sprzęt do treningu funkcjonalnego i siłowego. Ta formuła się przyjęła, rozwinęliśmy się. Poza tym, i to jest bardzo ważne, mamy świetną kadrę.
— Kto prowadzi zajęcia?
— To trenerzy, z którymi współpracuję od lat. Mają wieloletnie doświadczenie w sportach siłowych i sportach sylwetkowych. To pasjonaci i wiem, że robią dobrą robotę, o czym też świadczy frekwencja na zajęciach grupowych czy treningach z trenerem personalnym, bo takich trenerów też u nas można wynająć.
— Można powiedzieć, że Rio jest stolicą olsztyńskiego jiu-jitsu?
— Myślę, że tak. Jest to klub, który od dwunastu lat od samego początku zajmuje się typowo brazylijskim jiu-jitsu. Jestem jedną z pierwszych osób, która ściągnęła ten sport do Olsztyna. Moim zdaniem, ten klub jest ważnym miejscem na mapie województwa warmińsko-mazurskiego, jeśli chodzi o te sporty walki.

* Czołówka konkursu: 1. RIO Jits & Gym, Olsztyn; 2. Body Perfect, Olsztyn; 3. Planeta Formy, Olsztyn; 4. Fitnesska Studio Tańca i Formy, Olsztyn; 5. Kinetic Fitness Club, Olsztyn; 6. Olsztyńskie Centrum Medycyny i Sportu Personal Trainers, Olsztyn; 7. Studio Figura, Olsztyn; 8. Biernat, Centrum Sportu i Rehabilitacji, Olsztyn; 9. KG GYM, Olsztyn; 10. Fitness Club Sylwetka, Olsztyn.
MONIKA NOWAKOWSKA
Polub nas na Facebooku: