Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

KLUB ROKU: KS EGIDA

2019-03-04 11:00:00 (ost. akt: 2019-03-04 10:43:29)
Jerzy Litwiński (OSiR) i Bartosz Zabłotny, prezes Egidy

Jerzy Litwiński (OSiR) i Bartosz Zabłotny, prezes Egidy

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

— Nazwa każdego klubu zawiera zazwyczaj nazwę miejscowości, w której klub działa. W waszym przypadku tak jednak nie jest. Dlaczego
* Bartosz Zabłotny, prezes i trener Egidy:
— My używamy jedynie nazwy klubu, bo w ten sposób nie faworyzujemy żadnej miejscowości. Muszę przypomnieć, że działamy w Olsztynku, Jezioranach, Biskupcu, Barczewie i w Olsztynie, gdzie od marca mamy dwie sekcje.
— Rok 2018 dla Egidy był...
— ...bardzo udany. Kolejny raz przywieźliśmy medale z mistrzostw świata w taekwondo, bo w Anglii na podium stanęli Basia Budek i Wiktor Augustowski. Poza tym zaliczyliśmy bardzo dobry start we Włoszech na mistrzostwach świata w kick-boxingu. Tam medale także zdobyli Basia i Wiktor oraz Wojtek Nowakowski.
— Bardzo dobrze wypadliście także podczas mistrzostw Polski w Ostródzie!
— Rzeczywiście, zajęliśmy tam trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej (Egida zdobyła 27 medali - red.), co jest naszym najlepszym wynikiem w mistrzostwach Polski w taekwondo.
— Jakie są zatem wasze plany na ten rok?
— Tradycyjnie weźmiemy udział w imprezach rangi mistrzowskiej i w Pucharze Polski w taekwondo. Wybieramy się też na mistrzostwa Łotwy. Poza tym chcemy zacząć częściej jeździć na zawody Polskiego Związku Kickboxingu.
— Bo do tej pory waszą główną specjalnością było jednak taekwondo?
— Tak, ale też jeździliśmy na zawody Polskiej Federacji Kickboxingu. Natomiast w tym roku planujemy przyłączyć się do Polskiego Związku Kickboxingu i brać czynnie udział w jego zawodach.
— Ilu w tej chwili macie zawodników?
— W Egidzie jest około stu zawodników, których trenuję wspólnie z Wojciechem Jaroszem. Na koniec chciałbym podziękować za głosy oddane w konkursie na nasz klub, poza tym dziękuję rodzicom, że przyprowadzają swoje dzieci na treningi i motywują je do ciężkiej pracy. Natomiast gminom, w których działamy, dziękuję za finansowe wsparcie.

* Czołówka konkursu: 1. Egida, 2. Mazur Wydminy, 3. Warmia Energa Olsztyn.
ARTUR DRYHYNYCZ


Polub nas na Facebooku: