Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC POWIATU LIDZBARSKIEGO: ADRIAN WZOREK

2019-03-04 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-04 10:15:52)
Jarosław Kogut, wicestarosta powiatu lidzbarskiego, i Adrian Wzorek

Jarosław Kogut, wicestarosta powiatu lidzbarskiego, i Adrian Wzorek

— Jaka była pierwsza myśl, kiedy dowiedział się pan o wygranej?
— Muszę powiedzieć, że byłem bardzo zaskoczony, bo nie spodziewałem się tego. Jestem pod wrażeniem, że się udało: miła niespodzianka, naprawdę (uśmiech). Pierwsze zaskoczenie było już wtedy, gdy się okazało, że jestem na liście kandydatów, a o zwycięstwie to nawet nie pomyślałem. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy wysłali na mnie SMS-y z głosami, bo bez tego na pewno byśmy teraz nie rozmawiali. Dziękuję.
— A skoro już rozmawiamy, to jak przedstawiłby się pan tym kibicom, którzy jeszcze o panu nie słyszeli?
— Jestem raczej przeciętnym chłopakiem (uśmiech). Mam 17 lat, uczę się w pierwszej klasie Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku Warmińskim, karate trenuję od siódmego roku życia, a za swój sukces uważam to, że trzy razy udało mi się zakwalifikować do kadry narodowej na mistrzostwa Europy. To wielkie wyróżnienie, że w tym roku już trzeci raz pojadę na ME. Jestem bardzo wdzięczny swojemu trenerowi Andrzejowi Litwinowi, bo bez niego na pewno by się to nie udało, no i również swoim rodzicom. To oni zaprowadzili mnie na pierwszy trening i tak mi się to spodobało, że już dziesięć lat trenuję karate. I nie zamierzam tego zostawiać.
— Jakie cele stawia pan przed sobą w karate kyokushin?
— Powiem szczerze: takim moim małym marzeniem jest zdobycie czarnego pasa, czyli tego pierwszego dana. Cały czas chcę się rozwijać, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, czyli kształtować się w tym karate i stawać się lepszym. To dlatego ten sport sprawia mi tyle radości i dlatego tak miło mi się trenuje.
— Ale jak pojawi się taka szansa, to medalem mistrzostw Europy też pan nie pogardzi...
— Jasne, że nie; byłbym zaszczycony, gdybym do tego doszedł (uśmiech). Najpierw byłem szczęśliwy z pierwszego zwycięstwa nad rywalem z zagranicy, a w następnych mistrzostwach zakręciłem się już koło strefy medalowej, ale skończyło się na piątym miejscu. Cały czas idę do przodu...

* Czołówka konkursu: 1. Adrian Wzorek (karate, UKS Zdrowie Lidzbark Warmiński), 2. Paskal Myhan (motocross, Moto-Klub Lidzbark Warmiński), 3. Rafał Ciechowski (strzelectwo, 9mm Lidzbark Warmiński), 4. Mateusz Gut (piłka nożna, Polonia Lidzbark Warmiński), 5. Piotr Gasperowicz (piłka nożna, Polonia Lidzbark Warmiński). pes


Polub nas na Facebooku: