Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

SPORTOWE WYDARZENIE ROKU: 21. RAJD WARMIŃSKI TOYOTA 2018

2019-03-04 15:00:00 (ost. akt: 2019-03-04 10:31:45)
Adam Seroczyński  i Wojciech Fijałkowski

Adam Seroczyński i Wojciech Fijałkowski

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

— Drugi raz z rzędu odbiera pan nagrodę za organizację imprezy, którą nasi czytelnicy uznali za Sportowe Wydarzenie Roku. Czyli są powody do satysfakcji...
* Wojciech Fijałkowski, wiceprezes Automobilklubu Warmińskiego
: — Cieszymy się z tego ogromnie. Korzystając jednak z okazji chciałbym podziękować naszym partnerom, bez których przeprowadzenie Rajdu Warmińskiego Toyota 2018 nie byłoby możliwe. Są to: firma Mir-Wit z Olsztyna z Miłoszem Słomińskim na czele, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz wójtowie Dywit, Jonkowa i Świątek. Tak poważna impreza wymaga zaangażowania około 300 osób, które m.in. zabezpieczają trasy lub zapewniają pomoc medyczną. Zawsze możemy liczyć na życzliwość Ochotniczych Straży Pożarnych z Jonkowa, Świątek i Spręcowa oraz policjantów z Dobrego Miasta. Nie mogę też zapomnieć o naszych przyjaciołach z Automobilklubu Nowomiejskiego i Lubawskiego Klubu Rajdowego. Na koniec chciałbym podziękować dyrektorowi rajdu Maciejowi Fijałkowskiemu, którego starałem się - mam nadzieję, że godnie - zastąpić na Balu Sportowca.
— Co wyróżnia wasz rajd od innych organizowanych w naszym regionie?
— Przede wszystkim staramy się, by Warmia i Mazury kojarzyły się z dobrą organizacją imprez motorowych. Poza tym Rajd Warmiński dla wielu kierowców jest próbą generalną przed Rajdem Polski. Szkoda tylko, że jest coraz mniej miejsc, w których można przeprowadzić szutrową imprezę. Jednak te 50 kilometrów szutrów na Rajd Warmiński zawsze się znajdzie. Warto przypomnieć, że nasz region od lat słynie z szutrowych mistrzów kierownicy, że wymienię Bublewicza, Hołowczyca, Staniszewskiego, Kurpa, Dudzińskiego, Kocika i Bubika.
— Myślicie już o organizacji następnej edycji rajdu?
— Oczywiście, i to od wielu miesięcy! Mam nadzieję, że w tym roku zaskoczymy trochę i zawodników, i kibiców.

* Czołówka konkursu: 1. 21. Rajd Warmiński Toyota 2018, 2. Cykl cotygodniowych biegów parkrun (Ełk, Działdowo, Olszyn, Kętrzyn), 3. V dziecięcy turniej piłkarski Ostróda Cup U-12, 4. IX Edycja Warmińskiej Ligi Wraków, 5. I Sztafetowy Bieg Kobiet w Olsztynie.
mdryh


Polub nas na Facebooku: