Jurand w końcu wygrał!

2019-02-28 10:47:10(ost. akt: 2019-02-28 10:48:00)
W 16. kolejce III ligi siatkarzy na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim premierowe zwycięstwo Juranda.
Okupująca przez cały sezon ostatnie miejsce w tabeli, drużyna z Barcian niewielką zwyżkę formy pokazała już w poprzednich dwóch kolejkach, urywając po jednym secie rywalom z Górowa Iławeckiego i Ostródy. Tym razem przyszedł czas na upragnione pierwsze zwycięstwo i to od razu za trzy punkty, bo Wenglorz nawet nie zbliżył się do ugrania seta w meczu z Jurandem.
Do hitowego spotkania niepokonanego lidera i obrońcy tutułu KPS Gietrzwałd z drugimi w tabeli juniorami AZS UWM dojdzie dopiero 30 marca, bo ci drudzy w miniony weekend z powodzeniem walczyli w Policach o awans do półfinałów mistrzostw Polski.

* 16. kolejka: Jurand Barciany – Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński 3:0 (11, 20, 8), Team Cresovia Górowo Iławeckie – Masuria Volley Giżycko 3:1 (-18, 20, 18, 21), Pałac Kamieniec – KSD Energoutil Ełk 1:3 (-30, -18, 13, -25); awansem: Health Revolution Elbląg – SMS Ostróda 3:2 (17, 22, -23, -14, 12). Mecz KPS Gietrzwałd – AZS UWM Olsztyn jun. został przełożony na 30 marca.