Koniec zwycięskiej passy Warmii Energi

2019-02-23 18:19:49(ost. akt: 2019-02-23 18:33:34)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W 15. kolejce I ligi piłkarzy ręcznych Warmia Energa Olsztyn przegrała 26:34 ze Stalą Gorzów.
* Warmia Energa Olsztyn - Stal Gorzów Wielkopolski 26:34 (15:17)
WARMIA:
Gawryś, Pikura, Kłodziński - Kopyciński 1, Golks 4, Hegier 3, Sikorski 3, Pasymowski, Dzido 1, Idzikowski, Dzieniszewski 2, Kosmala 3, Olewniczak, Malewski 7, Deptuła 2

Pierwsza połowa to wyrówna walka z lekkim wskazaniem na Stal, która cały czas utrzymywała niewielką przewagę.
Jednak po przerwie olsztynianie zaczęli zbyt często popełniać błędy, w efekcie goście odskoczyli na pięć trafień (17:22). Od tego momentu podopieczni Jarosława Knopika zaczęli odrabiać straty, w czym pomógł im Mateusz Gawryś, który odbił kilka piłek, a w 40. min obronił rzut karny. Olsztynianie rzucili trzy bramki z rzędu (20:22) i wśród kibiców odżyły nadzieje na korzystny wynik.
Nic z tego, bo po kolejnych błędach Warmii Stal znowu wypracowała bezpieczną przewagę, którą potem jeszcze zdołała powiększyć do 8 bramek.
Była to pierwsza porażka Warmii poniesiona pod kierunkiem trenera Knopika.
2 marca Warmia Energa zagra w Kościerzynie z Sokołem.

* Inny wynik 15. kolejki: SMS ZPRP Gdańsk - Sambor Tczew 37:26.