INTELLY ZWYCIĘZCĄ FAZY ZASADNICZEJ

2019-02-22 09:10:09(ost. akt: 2019-02-22 09:19:54)
Intelly

Intelly

Rozegrano ostatnią kolejkę rundy zasadniczej Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – I liga. Zwycięzcą tej fazy zostało Intelly, które ma nieznaczną przewagę nad Netlandem i Indykpolem.
W pierwszym spotkaniu 14. kolejki doszło do bardzo ważnego spotkania dla układu dolnych rejonów tabeli, bo na parkiecie pojawiły się odpowiednio siódma i ósma drużyna rozgrywek, czyli As Cars Team i SSPS AZS Olsztyn. Pierwsza partia to zacięta walka o każdy punkt. Raz jedna drużyna była na prowadzeniu (10:7 dla As Cars), raz druga (16:13 dla SSPS AZS). W końcówce skuteczniej zaprezentowali się zawodnicy As Cars, zapisując pierwszą odsłonę na swoją korzyść 25:21. W drugim secie podłamany zespół Sebastiana Baranowskiego nie był w stanie podjąć walki z dobrze dysponowanymi rywalami, gładko ulegając 11:25. MVP został Michał Aleksiejuk (zdobył 14 punktów).

W drugim meczu zmierzyły się zespoły Netlandu i Banach Auto Serwis. Osłabieni kadrowo zawodnicy „Banacha” byli tylko tłem dla wicelidera tabeli. Netland od początku dominował na parkiecie, zwyciężając 25:17 i 25:16. MVP został Kornel Penkala (9 punktów).

Do walki z liderem osłabiony przystąpił także Sajtmak. I Intelly wykorzystało ten fakt bezbłędnie, pewnie zwyciężając 2:0. Chociaż w drugim secie przez długi czas zanosiło się na zwycięstwo Michała Glińskiego i spółki. Ale zacznijmy od początku. Pierwsza partia to zdecydowana dominacja lidera tabeli i zwycięstwo 25:12. W drugiej odsłonie role się odmieniły. To Intelly popełniało niezliczoną liczbę błędów, na czym skrzętnie korzystał Sajtmak, punkt po punkcie budując przewagę (7:4; 14:11; 18:14). Ale to było wszystko na co było stać występujący w pięcioosobowym zestawieniu Sajtmak. Lider przejął inicjatywę na parkiecie, co przełożyło się na zwycięstwo 25:20 i ważne trzy punkty dające pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. MVP został Krzysztof Wójtowicz.

Zajmujący trzecią lokatę Indykpol czekała potyczka z nieobliczalną ekipą Temidy. Każda z drużyn miała swoje cele. Indykpol walczył o triumf w rozgrywkach, zaś przedstawicielom palestry została rywalizacja o utrzymanie się na pierwszoligowych parkietach. W mecz lepiej weszli zawodnicy Temidy, którzy po dobrej grze objęli kilkupunktowe prowadzenie (6:3; 17:12). Indykpol nie zamierzał odpuszczać i po chwili minimalnie prowadził (18:17). Czas na żądanie uspokoił nerwy i pozwolił uporządkować grę palestry, w wyniku czego pierwsza partia dla Temidy 25:21.
Początek drugiego seta to kontynuacja dobrej postawy Pawła Godlewskiego i spółki (prowadzenie 9:5; 12:10). Na domiar złego kontuzji nabawił się kierujący poczynaniami „indyków” Grzegorz Szymański i wydawałoby się, że to całkiem odbierze nadzieję na odwrócenie losów meczu. Nic z tych rzeczy. Jakby na przekór kontuzja jednego z czołowych graczy skonsolidowała „indyki”, które dosłownie rozbiły zaskoczonych przeciwników 25:16! A więc tie-break, który z wysokiego „c” rozpoczęła Temida (prowadzenie 9:1). Indykpol walczył do końca. Punkt po punkcie odrabiał straty, najpierw doprowadzając do wyrównania, by chwilę później mieć piłkę meczową (14:13!). Ostatnie słowo należało jednak do Temidy, która zdobyła trzy punkty z rzędu. MVP został Jakub Goerick (14 punktów).

W ostatnim spotkaniu wieczoru, po kilkunastu minutach przerwy, Temida mierzyła się z As Cars Team. Mimo zmęczenia zespoły wiedziały, że nie mogą odpuszczać (przed tym meczem dzieliły ich tylko trzy punkty). Na początku drużyny szły „punkt za punkt”. Później na prowadzenie wyszli przedstawiciele palestry (17:14; 22:16). Rywale nie odpuszczali (21:22), dzięki czemu mieliśmy ciekawą końcówkę, zakończoną zwycięstwem Temidy 25:22. W drugiej partii zespoły falowały - prowadzenie palestry 4:1, a chwilę później z przodu był As Cars 10:5. 10:10 i ponownie na prowadzenie Paweł Czepan i spółka (16:11). Tym razem już większych przestojów nie było i As Cars mógł cieszyć się ze zwycięstwa 25:19 i doprowadzeniu do tie-breaka. Podobnie jak we wcześniejszym meczu decydującą rozgrywkę lepiej zaczęła Temida (7:3; 8:6; 13:11). Wydawało się, że wygrana jest tuż-tuż. Nic z tego. Trzy punkty z rzędu i to As Cars miał pierwszą piłkę meczową. Ale to nie koniec emocji. Powtórka z rozrywki, czyli z pierwszego meczu Temidy? Jak najbardziej! 16:14 po raz drugi tego dnia i dublet w środowej kolejce stał się faktem. MVP został Marcin Walerzak (15 punktów).

Teraz drużyny zostają podzielone na dwie czwórki - pierwsza powalczy o awans, a druga będzie rywalizować o utrzymanie.