Nieobliczalni siatkarscy Janusze

2019-02-21 14:38:23(ost. akt: 2019-02-21 14:46:14)
Janusze Siatkówki

W OLSA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, nie ma już niepokonanej drużyny. Będący na ostatniej prostej w drodze do I ligi adrenaline.pl TEAM w hicie kolejki przegrał 0:2 z nieobliczalnymi Januszami Siatkówki.
Po ostatnim meczu Super Vision Tempo 25 z Januszami Siatkówki nikt już nie może lekceważyć „małych adeptów siatkówki”. Grający coraz lepiej zespół nie jest już dostarczycielem łatwych punktów, także przed meczem z DAP nie sposób było zakładać, iż „maluchy” wrócą z parkietu na tarczy. Początek meczu wskazywał, że będzie wręcz odwrotnie! DAP przegrywał 7:13 i musiał wziąć czas, aby ochłonąć i uporządkować swoją grę. Przerwa okazała się zbawienna dla starszych wiekiem graczy, którzy ostatecznie premierową partię wygrali do 20. Drugi set to niemalże kopia pierwszego. Super Vision Tempo 25 zaczęło od prowadzenia 5:1 i 12:8, ale bardziej doświadczeniu gracze konsekwentnie odrabiali straty i gdy wyszli na prowadzenie to nie oddali go już do końca seta, wygrywając 25:17. MVP został Jarosław Wieluński.

Zajmujące odpowiednio piąte i szóste miejsce w tabeli zespoły Hardcore.pl oraz Pogotowie Nowak 24 h stanęły naprzeciwko siebie, aby powalczyć o pełną pulę. Teoretycznie faworytem byli ci pierwsi, którzy na przestrzeni całego sezonu prezentowali się o wiele solidniej. Istotnie „hardcorowcy” pokazali, że jeżeli chodzi o stricte siatkarskie rzemiosło to są zdecydowanie wyżej, aniżeli ekipa Pogotowia Nowak 24 h (szczególnie przy jej wtorkowej dyspozycji). Dwa krótkie sety wygrane pewnie do 17 i 11 sprawiły, że faworyci mogli dopisać do swojego konta trzy „oczka”. MVP został Jarosław Krzysztoń.

W drugim swoim spotkaniu wieczoru DAP podjął Pogotowie Nowak 24 h. Rozpędzone DAP w dalszym ciągu ma realne szanse, aby w przyszłym sezonie występować na pierwszoligowych parkietach. Mobilizacja była zatem ogromna. Faworyci szli po swoje, a podłamani rywale byli momentami bezradni wobec siły ognia drużyny DAP, która wygrała 2:0 (25:19, 25:16). MVP został Daniel Żmijewski.

Wieczór zakończył bezsprzeczny hit kolejki. Adrenaline.pl TEAM i Janusze Siatkówki de facto grają we własnej lidze, dlatego mogliśmy liczyć, że będziemy świadkami trzymającego w napięciu siatkarskiego boju. I nie zawiedliśmy się! Pierwsza partia była nad wyraz wyrównaną rozgrywką, której losy toczyły się praktycznie do ostatniej akcji. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali Janusze, którzy premierowego seta wygrali 25:23. W drugiej odsłonie podrażnione adrenaline.pl TEAM wzięło się ostro do roboty i seta zaczęło od prowadzenie 7:0! Gdy lider prowadził 14:7 wszystko wskazywało na to, że tie-break jest nieuchronny. Tyle tylko że po chwili było 16:14 dla Januszy! Końcówka to istny horror, w których Janusze co chwilę „popisywali się” efektownymi blokami (w samym drugim secie w ten sposób zdobyli 10 punktów!). I właśnie ten element ostatecznie zadecydował o tym, że adrenaline.pl TEAM, które w tym sezonie nie zaznało jeszcze goryczy porażki, schodziło z parkietu z opuszczonymi głowami. Janusze wygrali 26:24 i zrównali się punktami ze swoimi najgroźniejszymi rywalami. MVP został libero zwycięskiej drużyny Piotr Siennicki.