2019-02-19 20:24:25(ost. akt: 2019-02-19 20:42:22)

W 14. kolejce I ligi piłkarzy ręcznych Warmia Energa Olsztyn rozbiła Juranda Ciechanów.
* Warmia Energa Olsztyn - Jurand Ciechanów 36:17 (19:7)
WARMIA ENERGA: Gawryś, Pikura, Kłodziński - Dzido 1, Hegier 2, Starzec 1, Idzikowski 3, Pasymowski 2, Kopyciński 6, Sikorski 3, Kosmala 3, Golks 2, Deptuła 2, Dzieniszewski 4, Malewski 7, Olewniczak; kary: 14 min
Dla Juranda najwięcej bramek: Chełmiński 6, Ruszkiewicz 3, Smoliński 3; kary: 10 min

Gospodarze nie dali rywalom najmniejszych szans. Dość powiedzieć, że po 25 minutach Jurand zdobył tylko cztery bramki (trzy ze skrzydeł i jedną z rzutu karnego). Na środku olsztyńskiej obrony stanął mur, którego młodzi zawodnicy z Ciechanowa nie byli w stanie pokonać. A jak już czasem udało się im przedrzeć przez obronę Warmii, wtedy na ich drodze stawał dobrze tego dnia dysponowany Mateusz Gawryś. Poza tym mocną stroną gospodarzy były szybkie ataki - inna sprawa, że wiele z nich było nawet zbyt szybkich dla samych olsztynian, w efekcie stracili kilka kolejnych szans.
Po przerwie trener Jarosław Knopik dał szansę gry rezerwowym, z których najlepiej spisali się bramkarze, szczególnie błysnął Pikura, który wyszedł obronną ręką z kilku groźnych sytuacji.
Ostatecznie Warmia Energa wygrała różnicą aż 19 bramek i teraz myśli już o bardzo ważnym sobotnim meczu w Uranii ze Stalą Gorzów.

* Inne mecze 14. kolejki: Sambor Tczew — Meble Wójcik Elbląg 30:33 (17:16), Stal Gorzów Wlkp. — Nielba Wągrowiec 30:26 (14:8), Mazur Sierpc — GKS Żukowo 19:24 (7:10), pauzowała Gwardia Koszalin. Środa: Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna — SMS ZPRP Gdańsk (g. 19.30).