Daniel Rolka pokazał klasę

2019-02-15 13:56:04(ost. akt: 2019-02-15 14:03:35)
Netland

Netland

13. kolejka rozgrywek OLSA (I liga) przeszła do historii. Byliśmy świadkami czterech emocjonujący spotkań, po zakończeniu których pozycję lidera utrzymała (pomimo porażki z Netlandem) drużyna Intelly.
W pierwszym spotkaniu wieczoru balansujący nad przepaścią oznaczającą spadek do II ligi SSPS AZS Olsztyn podejmował Indykpol. Ci drudzy to ligowi potentaci walczący o awans na ekstraklasowe parkiety, dlatego faworyt (przynajmniej na papierze) mógł być tylko jeden. SSPS AZS Olsztyn robił co mógł i walczył z godną podziwu determinacją, ale tym razem okazało się to za mało na świetnie dysponowanych tego dnia rywali. Indykpol zgodnie z oczekiwaniami wygrał 2:0 (25:20;25:22) i zbliżył się do prowadzących w tabeli Intelly oraz Netlandu. MVP został Grzegorz Bogdański (zdobył 10 punktów).

Gdy na parkiecie pojawiły się drużyny Intelly i Netlandu wiadomym było, że nie będzie „miękkiej gry”. Liderzy oraz wiceliderzy I ligi stworzyli pasjonujące widowisko, którego losy ważyły się niemalże do ostatniej piłki. Pierwszego seta po trzymającej w napięciu końcówce wygrało Intelly (26:24). Należy jednak podkreślić, że premierową partię na swoim koncie równie dobrze mógłby zapisać Netland, który nie wykorzystał piłki setowej przy stanie 24:23. W drugim secie Intelly konsekwentnie szło „po swoje”, prowadząc praktycznie od samego początku i gdy prowadziło 23:20, było dosłownie o włos od sięgnięcia po pełną pulę. Przez chwilę, po tym jak sędziowie nie zauważyli bloku, było nawet 24:20, ale Daniel Rolka pokazał klasę, przyznając się do błędu, wskutek czego wynik został zweryfikowany na 23:21 dla Intelly. Ta akcja okazała się być kluczowa dla przebiegu całego spotkania, ponieważ od tego momentu Netland nabrał wiatru w żagle, wygrywając całego seta 25:23! Tie-break stanowił popis graczy Netlandu, którzy „poczuli krew” i dosłownie rozgromili aktualnego lidera 15:8! MVP został Bartosz Bachanowicz (zdobył 9 punktów).

Sajtmak - mający nadzieję o włączenie się do walki o „pudło” - mierzył się z walczącą o ligowy byt drużyną As Cars Team. I wykonał swoje zadanie w 100 procentach. Pewne zwycięstwo 2:0, jak się później okazało zagwarantowało Adamowi Kurianowi i spółce udział w rywalizacji o medale. Pierwszy set to zacięty bój do wyniku 17:17. Później inicjatywę na parkiecie przejął Sajtmak, zwyciężając 25:22. W drugiej partii z zawodników As Cars zeszło powietrze, co wykorzystali dobrze dysponowani zawodnicy Sajtmaka. Wysokie zwycięstwo 25:15 i trzy punkty zostały zapisane na ich konto. MVP został Sebastian Surwiłło.

W ostatnim spotkaniu kolejki zmierzyły się zespoły zainteresowane walką o pozostanie na pierwszoligowych parkietach. Bardzo ważne zwycięstwo odniósł Banach Auto Serwis, co przełożyło się na jego awans z ósmej na szóstą pozycję w tabeli. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy Temidy, obejmując kilkupunktowe prowadzenie (7:3; 14:10). Jednak z akcji na akcję widać było coraz lepszą dyspozycję „Banachów”. Najpierw doprowadzili do remisu (16:16), a potem poszli za ciosem i wygrali 25:21. Drugi set przebiegał podobnie. Wyrównana walka do połowy (prowadzenie „Banacha” 16:15), skutecznie rozegrana końcówka i ostatecznie triumf 25:20. MVP został kierujący poczynaniami swojej drużyny na parkiecie Adrian Karwowski.