Cenne zwycięstwo Realu

2019-02-14 15:39:49(ost. akt: 2019-02-14 15:40:36)
Po kolejnych dwóch meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów bliżsi awansu do czołowej ósemki tych rozgrywek są piłkarze Tottenhamu Londyn i Realu Madryt.
Broniący trofeum „Królewscy”, mimo że nie zachwycili w Amsterdamie, niczym wytrawny gracz wypunktowali Ajax (2:1), który rozegrał kapitalną partię, zwłaszcza w pierwszej połowie kompletnie spychając w cień faworyta. Ba, w 37. min gospodarze strzelili nawet gola, jednak słoweński arbiter Damir Skomina – po podpowiedziach odpowiedzialnego za system VAR... Szymona Marciniaka – skorzystał z wideoweryfikacji i anulował to trafienie. „Sędzia stwierdził, że Dusan Tadić był na spalonym i przeszkadzał bramkarzowi, uniemożliwiając mu interwencję. Było to zgodne z protokołem” – wyjaśniła na twitterze Europejska Unia Piłkarska (UEFA), podkreślając, że sędziowie podjęli właściwą decyzję. Po przerwie kibice na Amsterdam Arena doczekali się goli: na trafienie Karima Benzemy z Realu (piękna asysta Viniciusa Juniora) odpowiedział Hakim Ziyech, ale tuż przed końcem goście zadali decydujący cios, kiedy w polu karnym Ajaksu pokazał się Marco Asensio.
Zaskakujący wynik padł natomiast na Wembley, gdzie Tottenham aż 3:0 ograł Borussię Dortmund, dobijając lidera Bundesligi dwoma golami strzelonymi w ostatnich dziesięciu minutach! Obie ekipy wystąpiły przetrzebione kontuzjami: w zespole z Londynu zabrakło podstawowych bocznych obrońców Danny'ego Rose'a i Kierana Trippiera, no i przede wszystkim Harry'ego Kane'a i Delle Alliego, podczas gdy Borussia była osłabiona brakiem Marco Reusa, Paco Alcacera i... Łukasza Piszczka.

* 1/8 finału LM: Ajax Amsterdam – Real Madryt 1:2 (Ziyech 75 – Benzema 60, Marco Asensio 87); Tottenham – Borussia Dortmund 3:0 (Son 47, Vertonghen 83, Llorente 86). Rewanże: 5 marca.
Poprzednie mecze 1/8 finału: AS Roma – FC Porto 2:1, Manchester United – Paris Saint-Germain 0:2. W przyszłym tygodniu zagrają: Olympique Lyon – Barcelona, Liverpool – Bayern Monachium (oba we wtorek), Atletico Madryt – Juventus Turyn, Schalke 04 Gelsenkirchen – Manchester City (środa).