Siatkarska młodzież postraszyła Januszy

2019-02-13 14:43:40(ost. akt: 2019-02-13 14:49:47)
adrenaline.pl TEAM

W rozgrywkach OLSA (II liga) coraz mniej znaków zapytania. Największą sensację minionej kolejki sprawili młodzi gracze Super Vison Tempo 25, którzy po prawdziwym thrillerze ulegli faworyzowanym Januszom Siatkówki 1:2.
W meczu otwarcia zmierzyły się ekipy adrenaline.pl TEAM i Neotherm. Ci pierwsi w tym sezonie nie zaznali jeszcze goryczy porażki, toteż byli zdecydowanymi faworytami w starciu z drużyną, która w dalszym ciągu ma realne szanse na awans do I ligi. Siatkarze Neotherm walczyli, mieli swoje szanse (zwłaszcza w drugim secie przy prowadzeniu 11:7), ale adrenaline.pl TEAM to jak na warunki II ligi mocna drużyna. Pewnie podążający w kierunku wyższej klasy rozgrywkowej zespół wygrał 2:0 (25:21; 25:21) i powiększył swoją przewagę nad resztą stawki. MVP został Marcin Soroko.

W spotkaniu pomiędzy Januszami Siatkówki a Super Vision Tempo 25 miało być lekko, łatwo i przyjemnie. Przynajmniej z perspektywy Januszy, którzy w ligowej tabeli znajdują się tuż za plecami adrenaline.pl TEAM. W pierwszym secie ku zaskoczeniu zgromadzonych kibiców Janusze nie mogli odskoczyć młodym adeptom siatkówki, więc wszystko rozegrało się w samej końcówce. Super Vison prowadził już 24:22, ale wiceliderzy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali 29:27! Jeżeli ktoś myślał, że porażka w tak dramatycznych okolicznościach podetnie skrzydła młodym graczom, to był w błędzie. W drugiej odsłonie „maluchy” zagrały jeszcze lepiej, a sfrustrowani Janusze popełniali błąd za błędem i ostatecznie przegrali 18:25! Trzeci set stał się zatem faktem. W nim to zawodnicy Super Vision nadawali ton rywalizacji i gdy prowadzili 14:11, wydawało się, że losy meczu są już przesądzone. Wówczas jednak nastąpił kontratak Januszy, którzy ostatecznie wydarli końcowe zwycięstwo, wygrywając w tie-breaku 16:14! MVP został Karol Dybiec z Super Vision Tempo 25, który pomimo kontuzji walczył jak lew i do końca meczu straszył blokiem swoich boiskowych rywali.

Ostatnie niepowodzenia drużyny DAP sprawiły, że możliwość awansu tego teamu do I ligi bardzo zmalała. Teoretycznie jednak wszystko jest jeszcze możliwe, dlatego zwycięstwo za trzy punkty było z punktu widzenia graczy DAP wielce pożądane. Tyle tylkoże drużyna Hardcore.pl nie zwykła rozdawać punktów „za darmo”. Tak też się stało i po emocjonującej końcówce pierwszego seta wygrali „hardcorowcy” 25:23. Porażka w premierowej partii nie zdeprymowała siatkarzy DAP, którzy przejęli inicjatywę i drugiego seta pewnie wygrali do 15. W decydującej rozgrywce sytuujący się wyżej w tabeli DAP kontrolował boiskowe poczynania i wygrał 15:10. MVP został Patryk Tyszka.