Warmia Energa zrewanżowała się licealistom

2019-02-10 11:15:15(ost. akt: 2019-02-10 12:30:05)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W swoim drugim meczu rundy rewanżowej I ligi olsztyńscy piłkarze ręczni odnieśli drugie zwycięstwo. Po wygranych derbach z „Meblarzami”, w sobotę warmiacy wywieźli cenne punkty z Gdańska, rewanżując się rywalom za porażkę z początku sezonu.
SMS ZPRP Gdańsk - Warmia Energa Olsztyn 26:31 (13:16)
WARMIA ENERGA: Gawryś, Kłodziński - Dzido 5, Hegier 2, Idzikowski, Pasymowski, Kopyciński 6, Sikorski 4, Kosmala 1, Golks 5, Olewniczak, Deptuła, Dzieniszewski 2, Malewski 6; kary: 8 min
Najwięcej bramek dla SMS: Pilitowski 5, Działakiewicz, Scisłowicz, Stefani - po 4; kary: 4 min

Kiedy w drugiej kolejce tego sezonu Warmia Energa prowadziła do przerwy z młodzieżą ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego 16:13, chyba nikomu w Uranii nie przyszło wówczas do głowy, że drugie pół godziny gry przyniesie aż taki zwrot sytuacji... A jednak: w drugiej połowie olsztynianie kompletnie stanęli i przegrali cały mecz... 24:30. Co oznacza, że po przerwie rzucili licealistom z Gdańska raptem osiem bramek!

Podczas sobotniego rewanżu w Gdańsku tamte „demony” mogły się przypomnieć, bo po pierwszej części spotkania było... 16:13 dla warmiaków. Na szczęście, powtórki z historii nie było, bo podopieczni trenera Jarosława Knopika (w pierwszej rundzie drużynę prowadził jeszcze Daniel Żółtak) nie dali się rozwinąć rywalom, jeszcze powiększając swoją przewagę.

Zaczęło się jednak od tego, że do 20. min jedno, dwa trafienia z przodu była ekipa SMS, która wygrywała m.in. 3:1, 7:5, 9:7 i 10:8 właśnie w 20. minucie. Wtedy jednak nastąpiły trzy minuty, które odwróciły sytuację o 180 stopni, bo - po bramkach Michała Sikorskiego, Szymona Hegiera, Mateusza Kopycińskiego i Mateusza Kosmali - na tablicy wyników pojawił się rezultat 10:12. I, jak się później okazało, gdańszczanie więcej w tym meczu już nie prowadzili. A już po przerwie podobna seria Warmii Energii ostatecznie wybiła gospodarzom z głowy marzenia o dobrym wyniku - jeszcze w 32. min SMS przegrywał tylko 15:16, ale 11 minut później było już... 15:21! Później olsztynianie kontrolując sytuację, co najwyżej dali się podejść na trzy bramki.

W następnej kolejce Warmia Energa podejmie w Uranii Juranda Ciechanów, a na prośbę gości spotkanie zostanie rozegrane dopiero we wtorek 19 lutego (godz.18).

* Inne mecze 13. kolejki: Stal Gorzów Wielkopolski - Jurand Ciechanów 24:22 (11:7), Nielba Wągrowiec - Mazur Sierpc 24:22 (13:10), GKS Żukowo - Gwardia Koszalin 28:28 (12:14), karne 4:5; pauzował Sambor Tczew. Awansem z 21. kol.: Gwardia - Stal 22:23 (11:12).