Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Kasa Stomilu nadal jest pusta

2019-02-06 10:00:00 (ost. akt: 2019-02-05 16:07:27)
Roczną umowę z olsztyńskim klubem podpisał Japończyk Kensuke Enjo

Roczną umowę z olsztyńskim klubem podpisał Japończyk Kensuke Enjo

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Kibice Stomilu kolejny raz się zmobilizowali i zbierają fundusze na funkcjonowanie drużyny. Tym razem pieniądze mają zostać przeznaczone na organizację obozu przygotowawczego. Czasu jest mało, a potrzeba zebrać 30 tysięcy zł.

Olsztyński pierwszoligowiec ma zaplanowany obóz przygotowawczy w Niewiadowie od 11 do 16 lutego. W tym czasie podopieczni Piotra Zajączkowskiego mają rozegrać serię sparingów ze Zniczem Pruszków, Widzewem Łódź oraz GKS Bełchatów. - Jak pogoda pozwoli to zagramy na boiskach o naturalnej nawierzchni, jest także w rezerwie boisko ze sztuczną nawierzchnią - mówi trener Zajączkowski.
Do organizacji obozu w Niewiadowie postanowili włączyć się olsztyńscy kibice, którzy do wczoraj zebrali ponad 4 tysiące złotych, do szczęścia jednak daleko, bo do 11 lutego potrzeba aż 30 tysięcy.

Olsztyński zespół w tym roku miał pojechać już na jeden obóz do Mławy. Niestety, klubowa kasa świeci pustkami, więc piłkarze (ci którzy jeszcze są w drużynie) musieli zostać w Olsztynie. A że w stolicy regionu może się zdarzyć, że zaleje jedyne boisko ze sztuczną nawierzchnią, więc stomilowcy rozegrali tylko dwa z czterech zaplanowanych sparingów. A przecież jest to już ostatni moment, żeby w miarę dobrze przygotować się do rundy rewanżowej I ligi.
Niestety, Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził odjęcie Stomilowi trzech punktów - jest to efekt tego, że pomimo dwukrotnie przedłużanego czasu olsztyński klub nie znalazł środków na spłatę przeterminowanych zaległości. Tym samym Stomil po 21 spotkaniach ma na koncie tylko 19 punktów.

Tymczasem prezes klubu Maciej Radkiewicz zapowiedział następne spotkanie z potencjalnym inwestorem. „6 lutego odbędzie się w olsztyńskim ratuszu kolejne spotkanie władz miasta z przedsiębiorcami, którzy chcą zapewnić szybkie finansowanie i stabilność ekonomiczną klubu. To już trzeci potencjalny inwestor, który dzięki pracy zarządu klubu wyraża gotowość nabycia Spółki. Co jest istotne, w przypadku tych rozmów inwestorzy zdają sobie sprawę z konieczności działania w trybie błyskawicznym. Klub wyraża nadzieję, że spotka się to z adekwatnym odzewem władz miasta” - czytamy w komunikacje klubu.

W sprawie negocjacji na swoim blogu wypowiedział się także prezydent Olsztyna. „Nikt z potencjalnych inwestorów nie chce angażować w Stomil własnych pieniędzy, traktując to jako samodzielny biznes piłkarski. Uznają, że jest to nierealne” - pisze Piotr Grzymowicz, po czym dodaje: „Każdy chciałby znaleźć w Olsztynie pieniądze w innym biznesie (mieszkalnictwie, rozrywce, ubezpieczeniach, usługach) i dopiero z zysku z tego nowego źródła wspierać klub. W każdym przypadku jest to proces czasochłonny i przynajmniej w relacji z gminą pod szczególnymi rygorami prawa, chociażby regulacji dotyczących zamówień publicznych czy partnerstwa publiczno-prywatnego. Inwestorzy, z którymi w ostatnich dniach prowadziliśmy rozmowy, oczekują, gdyby spełniły się ich oczekiwania biznesowe, o których już wspomniałem, dalszego minimalnego zaangażowania inwestorskiego gminy – i to jest do przyjęcia. Niestety, oczekują też uregulowania przez spółkę wszystkich zobowiązań, a tych pieniędzy dzisiaj nie ma ani spółka, ani gmina. Dlatego, ratując spółkę przed upadkiem, musimy wdrożyć procedurę restrukturyzacyjną. Ten krok zmniejszy presję zadłużeniową na klub, a jednocześnie nie ograniczy możliwości sprzedaży spółki. (...) Potencjalni inwestorzy spodziewają się, że gmina zaangażuje się na poziomie 1-1,5 mln zł, co stanowiłoby ok. 30 proc. kosztów funkcjonowania klubu w I lidze. Pomijam fakt, że budowanie siły piłki nożnej w kraju na budżetach lokalnych samorządów jest coraz bardziej kwestionowane i dalekie od założeń komercyjnej organizacji rozgrywek piłkarskich w najwyższych klasach. Samorządy będą coraz bardziej ograniczać swoją rolę w tym zakresie. Niemniej, odnosząc wspomniane oczekiwania do obecnego budżetu, ich spełnienie jest bardzo trudne, żeby nie powiedzieć – niemożliwe”.
EMPolub nas na Facebooku:

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Olsztyniak z Dorotowa #2678410 | 37.248.*.* 9 lut 2019 09:03

  Do Miło, to pokłosie braku rozliczenia poprzednich zbiórek pieniężnych. Zwłaszcza tej pierwszej. A czy ktoś wie co się dzieje z prezesem Stowarzyszenia panem Rafałem Szwedem? On w ogóle żyje?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ale w Was jad plynie #2677868 | 37.47.*.* 8 lut 2019 10:49

  Co to za roznica stomil czy azs? Jedni lubia siatke inni pilke kopana a inni motory. Co laczy azs. I stomil to ze maja tak piekne obiekty. Ale co dzieli na siatke trseba 3 razy mniej niz na pilke. Tylko przypomne dla kibicow azs ze Wasz kochany klub jeszcze kilka sezonow temu byl na samym dnie. Zajmujac ostanie niejsca w lidze gdyby nie to ze liga nie miala spadku mielibyscie to samo co z reczna.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Milo #2677296 | 83.9.*.* 7 lut 2019 11:54

   Wspaniali kibice na swój ukochany klub nie są w stanie uzbierać 30tys to dopiero jest wizerunkowa KATASTROFA!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Mlynarz #2677281 | 88.156.*.* 7 lut 2019 11:26

    Problem Stomilu to zebranie 30 tysiecy na zgrupowanie.? Zejdzcie na ziemie prawdziwym problemem jest splacenie okolo 5 milionow dlugow i brak zawodnikow do dogrania w 1 lidze.Tego problemu w obecnej sytuacjii nie rozwiaza kibice.Jest to problem dla miasta i do rozwiazania dopiero gdy klubem tym beda zarzadzali odpowiedni ludzie a nie przypadkowi krzykacze.Czas zaczynac budowac Klub na wlasciwych i transparentnych podstawach.POWODZENIA!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. b #2677210 | 195.136.*.* 7 lut 2019 09:50

     Pytanie do kibiców z młyna Stomilu. Jlu was jest? 200-300? W młynie siedzą najwierniejsi kibice tak? Czy nie stać ich na 50 zł na swój ukochany klub? prosty rachunek 50*300=15000 czyli połowa kwoty. Na kibicowskiej stronie krzyczycie że kibiców są tysiące hehe to gdzie oni są? Do tej pory wpłaciło 100 osób co daje mniej niż połowa młyna. śmiech na sali

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (21)