Dwa bolesne spotkania z walcem

2019-02-03 19:00:00(ost. akt: 2019-02-03 19:42:33)
Patryk Chojnowski (z lewej) wygrał z Kacprem Petasiem

W meczu 13. kolejki Ekstraklasy tenisistek stołowych Polmlek Lidzbark Warmiński niczym walec przejechał się po ekipie z Białegostoku, natomiast w 12. kolejce męskiej Superligi do Ostródy dla odmiany zajechał ciężki walec z Gdańska.
* Polmlek Lidzbark Warmiński – ATS East Rent Białystok 3:0
Ma Wenting – Julia Wasilewska 3:0 (1, 1, 1), Daria Trigolos – Gabriela Dyszkiewicz 3:0 (8, 9, 2), Natalia Bogdanowicz – Monika Tereszkiewicz 3:0 (5, 3, 6)

Pierwsze spotkanie obu zespołów w tym sezonie zakończyło się porażką Polmleku 2:3. Wtedy jednak z podstawowego składu w Białymstoku wystąpiła jedynie Ma Wenting, bo z różnych powodów zabrakło Darii Trigolos i Dong Rui Fang. Tymczasem w meczu 13 kolejki do Norweżki Ma dołączyła Białorusinka Trigolos i wspólnie z Natalią Bogdanowicz sięgnęły po dziewiąty w tym sezonie komplet punktów.
Zaledwie 34 punkty w całym spotkaniu zdobyły zawodniczki ze stolicy Podlasia. „Walcowanie” rywalek z Podlasia rozpoczęła Ma - w starciu z Julią Wasilewską Norweżka straciła zaledwie trzy małe punkty!
Bardziej rozrzutna w rozdawaniu punktów okazała się Trigolos. W pierwszych dwóch setach Białorusinka musiała trochę popracować i w sumie straciła „aż” 17 punktów. Jednak w trzeciej partii, która zarazem była ostatnią, zawodniczka Polmleku nie pozostawiła rywalce żadnych złudzeń, wygrywając do 2.
Kropkę nad i w meczu z ATS East Rent Białystok postawiła Natalia Bogdanowicz, która na dystansie trzech setów, tracąc tylko 14 punktów, pokonała Monikę Tereszkiewicz.
W sobotę ekipę Zbyszka Pietkiewicza czeka ciężki wyjazdowy mecz w Częstochowie. Pod Jasną Górą Polmlek zmierzy się z zajmującym 4. miejsce Bebetto AZS UJD Częstochowa.

* Inne wyniki 13. kolejki: MRKS Gdańsk – MOSiR Karpaty Krosno 0:3, SKTS Sochaczew – Bebetto AZS UJD Częstochowa 0:3, GLKS Scania Nadarzyn – KU AZS UE Wrocław 1:3, Bronowianka Kraków – Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3.

10. Karpaty 4 11:33

Pojedynkiem z wiceliderem Superligi Morliny rozpoczęły rundę rewanżową. Zgodnie z przewidywaniami ostródzianie rozpoczęli od porażki

* Morliny Ostróda – Unia AZS AWFiS Gdańsk 0:3
Kacper Petaś – Patryk Chojnowski 0:3 (-4, -8, -3), Kamil Dziadek – Wei Shi Hao 0:3 (-6, -5, -3), Marco Golla – Michaił Paikow 1:3 (-9, 9, -10, -10)

Z brakiem wiary w zwycięstwo lepiej nie wychodzić do gry. Chyba niebyt zmotywowany przed pojedynkiem z Patrykiem Chojnowskim był Kacper Petaś. Wychowanek Morlin w pierwszej grze zmierzył się z Patrykiem Chojnowskim, byłym zawodnikiem Morlin i mistrzem paraolimpijskim z Londynu. Pingpongista z Ostródy tylko w pierwszym secie nawiązał walkę z gdańszczaninem, kiedy ugrał 8 punktów. Petaś dobrze zaczął trzeciego seta, w którym prowadził 2:0, ale wiele więcej nie ugrał, bo zawodnik z Gdańska wygrał tę partię do 3.
- Wbrew pozorom tego typu spotkanie są trudne, bo wiesz, że jesteś lepszy od rywala, ale trzeba się jednak skoncentrować, żeby poprowadzić grę po swojemu i szybko wygrać – powiedział po meczu Patryk Chojnowski.
Po Petasiu do stołu podszedł Kamil Dziadek, który zmierzył się liderem gdańszczan Wei Shi Hao. Chińczyk w pojedynku z podopiecznym Tomasza Krzeszewskiego stracił tylko 14 punktów.
Najciekawiej było w ostatniej grze wieczoru w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Po dwóch stronach stołu stanęli Marco Golla i były zawodnik Morlin Michaił Paikow. Wszystkie sety rozstrzygnęły się na przewagi. Przy stanie 1:1 Golla miał dwa setbole, prowadził bowiem 10:8, niestety, nie skończył tej partii zwycięsko. W czwartym secie również na przewagi wygrał Rosjanin.
- Bez wiary w zwycięstwo trudno myśleć o końcowym sukcesie, w efekcie zostaliśmy wypunktowani przez zespół z Gdańska – skomentował Tomasz Krzeszewski, szkoleniowiec Morlin.
W następnej kolejce Morliny staną przed kolejnym trudnym zadaniem: w piątek (8 lutego) w Działdowie ostródzianie zmierzą się z Dekorglassem.

* Inny wyniki 12. kolejki: Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Dojlidy Białystok 3:2.