Piątek wprowadził Milan do półfinału!

2019-01-29 22:55:46(ost. akt: 2019-01-29 23:37:24)
Tylko 29 minut potrzebował Krzysztof Piątek, żeby strzelić swojego pierwszego gola w barwach Milanu

Autor zdjęcia: facebook.pl

To się nazywa wejście smoka! W swoim drugim występie w barwach Milanu, ale pierwszym w wyjściowym składzie, Krzysztof Piątek strzelił oba gole w meczu z Napoli, a jego Rossoneri awansowali do półfinału Pucharu Włoch!
"Polski" mecz na San Siro miał tylko jednego bohatera: niespełna 24-letniego Krzysztofa Piątka, który zepchnął w cień pozostałych aktorów wtorkowego ćwierćfinału Coppa Italia. W tym również obu swoich kolegów z reprezentacji – Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika, którzy rozegrali w Mediolanie pełne 90 minut, ale którzy (tak jak i reszta ekipy Napoli) specjalnie nie zachwycili.

Zachwycił za to Krzysztof Piątek, który – mimo że nie minął nawet tydzień, od kiedy jest w Milanie – wszedł "z buta" do drużyny 18-krotnych mistrzów Włoch. W sobotnim debiucie ligowym z... Napoli (0:0) były już napastnik Genoi wszedł na boisko dopiero w 72. min gry, a i to zdążył się pokazać z dobrej strony.
Na wtorkowy ćwierćfinał Pucharu Włoch trener Gennaro Gattuso wystawił już Polaka od początku meczu, no i już po niespełna 11 minutach mógł sobie gratulować tej decyzji. Obrońcy Napoli źle obliczyli lot piłki po dalekim zagraniu Diego Laxalta, a na to tylko czekał Piątek, który wystartował do tego podania i w sytuacji sam na sam pokonał Alexa Mereta.
W 27. min "El Pistolero" wypalił jeszcze raz: ponownie pojawił się między środkowymi obrońcami Napoli, uwolnił się spod krycia tak świetnego defensora, jak Kalidou Koulibaly, zszedł na prawą nogę i precyzyjnie uderzył w długi róg bramki Mereta. A po chwili spiker na San Siro mógł wykrzyczeć po raz drugi "Kristof...", na co trybuny odpowiedziały "Piatek!".
Polak zszedł z boiska w 78. min, a żegnały go owacje na stojąco. Wynik już do końca nie uległ zmianie. Możliwe, że w 1/2 finału dojdzie do derbów Mediolanu, bo rywalem Milanu będzie zwycięzca czwartkowego meczu Interu z Lazio Rzym.

* AC Milan – SSC Napoli 2:0 (2:0)