2019-01-29 14:19:01(ost. akt: 2019-01-29 14:31:52)
Olsztyńskie Wodociągi

Autor zdjęcia: OSiR

W II lidze OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, swoją supremację potwierdziły Zgoda F.C. i Orlik Kieźliny. Największą sensację sprawiły jednak Olsztyńskie Wodociągi, które pokonały GLKS Jonkowo!
Skazywana na pożarcie ekipa Olsztyńskich Wodociągów podejmowała ligowego potentata, czyli GLKS Jonkowo. Andrzej Kochański i spółka byli stuprocentowymi faworytami, więc trudno było zakładać, że ambitne Wodociągi będą w stanie cokolwiek ugrać. Przez 30 minut kibice przecierali jednak oczy ze zdumienia, albowiem walczący o awans do I ligi piłkarze z Jonkowa aż czterokrotnie musieli wyciągać piłkę z siatki po uderzeniach swoich rywali. Festiwal strzelecki rozpoczął w 11. minucie Krzysztof Bułakowski. Już sam fakt, że po pierwszej połowie prowadziły Olsztyńskie Wodociągi, można było uznać za sporą niespodziankę, ale to, co wydarzyło się w drugim kwadransie, zszokowało wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili Uranię. Grająca niczym w transie ekipa Wodociągów zdominowała GLKS. Kamil Jakobsze, Daniel Słomkowski i Mariusz Spychalski zapisali na swoim koncie po jednym trafieniu, a w bramce uwijał się Piotr Jastrzębowski, zapewniając swojej drużynie bodajże najbardziej sensacyjne punkty w tegorocznych rozgrywkach. 4:0 dla Olsztyńskich Wodociągów!

Zmierzająca pewnym krokiem w stronę I ligi Zgoda tym razem stanęła naprzeciwko pozostającej bez punktów drużyny Sprintu. Faworyt był tylko jeden, ale po tym, co wydarzyło się w pierwszym meczu, należało zachować ostrożność w typowaniu końcowego zwycięzcy. Niespodzianki jednak nie było i to piłkarze Zgody cieszyli się z wywalczenia kolejnych trzech punktów. Dziewięć bramek faworytów (Łukasz Buder – 3, Grzegorz Łabędzki – 3, Cezary Korbus – 2, Mateusz Adamiec – 1) sprawiły, że Sprint będzie musiał jeszcze poczekać, aby po końcowym gwizdku unieść ręce do góry w geście zwycięstwa. Gwoli ścisłości należy jednak podkreślić, że tym razem outsiderzy II ligi zaprezentowali się całkiem nieźle. Świadczą o tym cztery bramki, które zdobyli (Artur Kardaś – 2, Cezary Piotrak – 2).

W ostatnim meczu wieczoru Orlik Kieźliny mierzył się z najbardziej waleczną drużyną rozgrywek, czyli FS Group. Kieżliny spotkanie rozpoczęły tak jak przystało na wicelidera tabeli. Po pięknej indywidualnej akcji prowadzenie dał im w 3. minucie Sebastian Onufrienko. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w pierwszej połowie, chociaż okazji do zmiany wyniku nie brakowało. W drugiej części „walczaki” z FS Group ze wszystkich sił próbowali doprowadzić do wyrównania. I ta sztuka udała im się w 25. minucie za sprawą Mateusza Chmielewskiego. W końcowych fragmentach meczu więcej szczęścia było po stronie Orlika, który po golach Sebastiana Onufrienko i Wojciecha Olszewskiego (28. i 30. minuta) objął dwubramkowe prowadzenie. W ostatniej sekundzie rozmiary porażki zmniejszył na 2:3 Piotr Bartoszczyk.