Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Małe trzęsienie ziemi

2019-01-29 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-29 11:32:38)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Za nami kolejny tydzień głosowania, na dodatek był to tydzień, który mocno zatrząsł czołową dziesiątką 58. plebiscytu, bo tylko lider się nie zmienił.

Najnowszy ranking mocno namieszał w plebiscytowej czołówce, bowiem dostało się do niej aż czterech sportowców, którzy jeszcze tydzień temu byli poza czołową dwudziestką! Generalnie tylko lider utrzymał swoją pozycję, ale jego przewaga nad wiceliderem zmalała z 1076 do 365 punktów.
O czym jeszcze możemy powiedzieć, by za dużo o czołowej dziesiątce nie powiedzieć?
Na przykład w rywalizacji Olsztyn kontra reszta świata stolica regionu powoli traci teren, bowiem w poprzednim tygodniu miała ośmiu przedstawicieli, a obecnie ma ich tylko sześciu.
Natomiast panie mogą mieć mieszane uczucia, bo z jednej strony jedna z nich awansowała na pozycję wicelidera, ale z drugiej strony ich liczba w gronie laureatów spadła z trzech do dwóch (na dodatek ta druga jest dopiero na 10. miejscu).
Poza tym warto zauważyć rosnącą pozycję przedstawicieli sportów walki, gdyż jest ich już trzech (troje?), natomiast gry zespołowe utrzymały swój stan posiadania (3), chociaż w innym składzie osobowym. Niestety, w drugiej dziesiątce specjaliści od gry w różne piłki są w odwrocie, gdyż zostało ich już tylko dwóch (było czworo).
A oto jak zmieniał się układ czołowej dziesiątki (w nawiasie miejsca z ubiegłego tygodnia): 1. (1.), 2. (5.), 3. (poza czołową 20-stką), 4. (2.), 5. (poza czołową 20-stką), 6. (3.), 7. (4.), 8. (poza czołową 20-stką), 9. (poza czołową 20-stką), 10. (7.).

Przypominamy, że każdy poprawnie wypełniony kupon jest przepustką do sporych nagród finansowych, które tym razem ufundowały Galeria Warmińska i Fashion Time. Będą to trzy bony zakupowe do Galerii Warmińskiej o wartości 2, 3 i 10 tysięcy złotych. Szczęśliwcy, których kupony zostaną wylosowane, muszą jednak spełnić kilka warunków:
1. podczas losowania, które odbędzie się 2 marca wieczorem (około g. 19.45), muszą być obecni w Galerii Warmińskiej lub w Hotelu Omega na Balu Sportu i Biznesu.
2. muszą odebrać telefon od organizatorów plebiscytu.
3. wejść na scenę.
4. poprawnie odpowiedzieć na pytanie związane z plebiscytem (będzie łatwe).

Zatem zapraszamy do nadsyłania kuponów i obiecujemy, że będziemy za Was trzymać kciuki podczas losowania. Do głosowania zachęca także nieznany olsztyński poeta tworzący na początku XXI wieku:

Jeśli plebiscytowy kupon wypełnisz z rana
To 2 marca może napijesz się szampana!

ARTUR DRYHYNYCZ
Polub nas na Facebooku: