AZS UWM kontra Kwidzyn, czyli w Kortowie pękła setka

2019-01-28 10:48:17(ost. akt: 2019-01-28 10:55:05)
Koszykarze z Olsztyna wygrali kolejny ligowy mecz, tym razem z Basketem Kwidzyn

Trzecioligowi koszykarze AZS UWM Olsztyn trzeci raz z kolei (a drugi u siebie) pokonali drużynę z Kwidzyna. Tym razem najbardziej efektownie, bo w Kortowie goście stracili równo sto punktów. Olsztynianie są na drugim miejscu w tabeli.
• AZS UWM Olsztyn — Basket Kwidzyn 100:76 (24:22, 23:18, 20:18, 33:18)
AZS UWM
: Włodarczyk 27, Kaufman 14, Muszyński 11, Reszka 10, Andrusiewicz oraz Chudzik 18, Karwowski 7, Jawor 5, Drozda 4, Miałki 2, Stefaniak 2

Zapowiadało się, że i tym razem sukces podopiecznych Tomasza Małka nie będzie wymagał zbyt dużego wysiłku. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu tych drużyn, który odbył się w Olsztynie, AZS UWM wygrał 87:79, natomiast w Kwidzynie było 81:61 dla gości. W tej sytuacji gospodarze trzeciego spotkania wydawali się być zdecydowanymi faworytami niedzielnej rywalizacji.
Jednak o tym, że wcale nie musiał to być mecz z cyklu tych miłych, lekkich i przyjemnych, przestrzegał Tomasz Małek. — To wcale nie będzie łatwe dla nas spotkanie — mówił przed meczem. — Już się przekonaliśmy, że trudno nam się gra w roli faworytów. Zwykle nie najlepsza była nasza gra w trzech pierwszych kwartach i musieliśmy straty odrabiać w ostatniej — podkreślił.

Kiedy w 3. min goście prowadzili 9:0, a w 4. min aż 15:4 (!), zanosiło się na kolejną trudną przeprawę AZS UWM. Gospodarze nie zrażeni tym falstartem systematycznie odrabiali jednak straty, kończąc pierwszą kwartę z... nadwyżką dwóch oczek. Ekipa z Kwidzyna nie ustępowała jednak pola i starała się jak mogła, aby zrównać się z rywalami. W ostatniej kwarcie gospodarze (z niesamowicie skutecznym Rafałem Chudzikiem) przypieczętowali jednak swój sukces. Olsztyńscy koszykarze, borykający się z wieloma problemami (m.in. z brakiem miejsca na treningi), popełnili w tym spotkaniu sporo błędów. Ważne, że nawet w tak trudnych warunkach potrafią jednak walczyć i wychodzić z opresji obronną ręką.

— Jestem bardzo zadowolony z gry naszej drużyny. Było w niej jeszcze wiele mankamentów, ale graliśmy to, co potrafimy — stwierdził po meczu szkoleniowiec AZS UWM. — Dziś przećwiczyliśmy te elementy gry, które jeszcze nam za bardzo nie wychodzą. Ważne, że wszyscy zawodnicy grali, więc wszyscy wywalczyli to zwycięstwo — dodał Tomasz Małek.
— Myślę, że każdy z nas jest zadowolony z tej wygranej — dodał Rafał Chudzik (18 pkt). — Były takie fragmenty, w których trener dał pograć więcej studentom, żeby ich ograć, no i też było nieźle. Trzeba jednak przyznać, że wbrew końcowemu wynikowi nasi przeciwnicy postawili nam naprawdę trudne warunki.

* Przebieg meczu: 2:12, 6:15, 9:17, 15:17, 18:18, 26:25, 36:29, 40:31, 45:37, 53:42, 62:51, 67:57, 71:60, 79:67, 83:67, 88:71, 92:71, 96:74, 100:76.