W Korszach Warmia była najlepsza

2019-01-21 17:00:00(ost. akt: 2019-01-21 17:04:02)
Wojciech Golks (Warmia Energa Olsztyn)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Niespełna tydzień przed wznowieniem rozgrywek w grupie A pierwszej ligi piłkarze ręczni Warmii Energi sprawdzili swoją formę w Korszach. Z powodzeniem: wygrali oba mecze w turnieju, w tym finałowy z Meblami Wójcik Elbląg.
I to właśnie Meble Wójcik będą pierwszym rywalem olsztynian w rundzie rewanżowej, a ligowe derby województwa zostaną rozegrane w najbliższą sobotę o g. 17 w Elblągu. Przypomnijmy: na otwarcie sezonu 2018/19 Warmia Energa – wtedy jeszcze pod wodzą trenera Daniela Żółtaka – pewnie pokonała „Meblarzy” w Uranii 32:24 (14:12). Na półmetku sezonu obaj rywale sąsiadują ze sobą w tabeli: Warmia Energa jest ósma, a Meble Wójcik – dziewiąte (po 9 pkt). Prowadzi Sokół Kościerzyna (26) przed Nielbą Wągrowiec (25) i SMS ZPRP Gdańsk (21).
W oczekiwaniu na wznowienie rozgrywek, obaj pierwszoligowcy z Warmii i Mazur wystąpili w turnieju o puchar burmistrza Korsz, najpierw planowo ogrywając niżej notowanych rywali, a na koniec spotykając się w finale.

* Warmia Energa Olsztyn – MKS Grudziądz 29:19 (14:13)
WARMIA ENERGA
: Gawryś, Pikura, Kłodziński – Dzieniszewski 6, Malewski 4, Kopyciński 3, Dzido 2, Idzikowski 2, Olewniczak 2, Deptuła 2, Hegier 2, Starzec 1, Pasymowski 1, Sikorski 1, Kosmala 1, Golks 1, Targoński 1, Ostrówka
Najwięcej dla MKS: Rumniak 10, Bartecki 4, Bieniek 3.
W grze o finał warmiacy spotkali się z drugoligowcem z Grudziądza, którego grającym trenerem był kiedyś obecny szkoleniowiec olsztynian Jarosław Knopik. W rozgrywanym systemem 2x25 minut meczu faworyt długo nie mógł sobie poradzić z rywalem, w którego szeregach błyszczał Sebastian Rumniak, były reprezentant Polski i zawodnik Warmii. Dopiero po przerwie olsztynianie odjechali ekipie z Grudziądza: w ciągu 12 minut zdobyli aż 10 bramek z rzędu (!), odskoczyli na 25:15 i już nie wypuścili szansy z rąk.

W drugim półfinale Meble Wójcik Elbląg poradziły sobie z Wisłą II Płock 27:25 (16:11), natomiast w mecz o 3. miejsce ekipa z Płocka pewnie wygrała z MKS Grudziądz 34:24 (15:13).

* Warmia Energa – Meble Wójcik 26:24 (15:10)
: Gawryś, Pikura, Kłodziński – Golks 9, Malewski 6, Dzido 3, Hegier 2, Dzieniszewski 2, Kosmala 2, Pasymowski 1, Kopyciński 1, Starzec, Idzikowski, Ostrówka, Sikorski, Targoński, Olewniczak, Deptuła
MEBLE WÓJCIK: Dąbrowski, Jaworski, Ram – Boneczko 9, Nowakowski 4, Karczewski 3, Cieślak 2, Stępień 2, Sparzak 1, Krawiec 1, Budzich 1, Lachowicz 1, Rudnicki
Kary: Warmia 10 min; Elbląg 2 min.
W finale lepiej spisywali się olsztynianie, którzy w 7. min prowadzili 6:1. I kiedy w 45. min było już 25:18, wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Nic z tego: Warmia kompletnie stanęła i 13 minut później wygrywała już tylko... 25:24! W końcu kropkę nad „i” postawił Wojciech Golks. Wszyscy uczestnicy zgodnie chwalili zaangażowanie organizatorów turnieju, na czele z burmistrzem Ryszardem Ostrowskim oraz dyrektorem obiektu w Korszach Przemysławem Piwiszkisem.
* Kolejność: 1. Warmia Energa, 2. Meble Wójcik, 3. Wisła II, 4. Grudziądz. Wyróżnienia, najlepszy strzelec: Sebastian Rumniak (Grudziądz); najlepszy bramkarz: Dominik Jaworski (Meble Wójcik); MVP turnieju: Wojciech Golks (Warmia Energa).