środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Kobiety powoli rosną w siłę

2019-01-16 10:00:00 (ost. akt: 2019-01-16 10:29:36)
Małgorzata Jasińska pierwsza na mecie ubiegłorocznych mistrzostw Polski w Ostródzie. Drugi tytuł mistrzowski na tych zawadach wywalczyła w jeździe na czas

Małgorzata Jasińska pierwsza na mecie ubiegłorocznych mistrzostw Polski w Ostródzie. Drugi tytuł mistrzowski na tych zawadach wywalczyła w jeździe na czas

Autor zdjęcia: Kacper Kirklewski

Po przeliczeniu kolejnej porcji kuponów możemy zdradzić, że w czołowej dziesiątce laureatów liczba kobiet wzrosła z trzech do czterech.

Piękna płeć odrabia zatem straty, lecz do pełni szczęścia jeszcze daleko, bowiem kobiety zajmują dość odległe miejsca (5., 7., 8. i 10.). W porównaniu z ubiegłym tygodniem do dziesiątki wskoczyło dwóch nowych zawodników, a konkretnie kobieta i mężczyzna. Lider pozostał ten sam (jeszcze nigdy nie był wśród laureatów!), gry zespołowe utrzymały stan posiadania (3), a w rywalizacji Olsztyn kontra reszta świata stolica regionu wygrywa 9:1! Różnice są jednak bardzo niewielkie: 10. i 11. miejsce dzieli zaledwie 8 punktów, a przypomnijmy, że sportowiec wpisany na pierwszym miejscu kuponu otrzymuje 10 punktów.
Co jeszcze można powiedzieć o czołowej dziesiątce? Otóż trzech sportowców jest związanych z wodą i aż czworo z nich jeszcze nigdy nie zatańczyło na Balu Sportowca!

Tradycyjnie w redakcyjnej poczcie oprócz kuponów znaleźliśmy list od czytelnika. Tym razem napisał do nas Zbigniew Gliński z Lelkowa, który od wielu lat jest aktywnym uczestnikiem plebiscytu. Tym jednak razem pan Ryszard ma jedną wątpliwość: „Zaniepokojony jestem, że na listach kandydatów nie ma najlepszego polskiego sprintera Karola Zalewskiego, który akurat w 2018 roku miał wybitne osiągnięcia: złoty medal na halowych mistrzostwach świata (sztafeta 4x400 m)” - napisał nasz czytelnik z Lelkowa.

Cóż, my też bardzo żałujemy, że urodzonego w Reszlu Karola Zalewskiego nie ma już wśród kandydatów do dziesiątki najpopularniejszych sportowców Warmii i Mazur, ale taki jest regulamin. Bierzemy pod uwagę tylko tych zawodników, którzy w trakcie trwania plebiscytu mieszkają w naszym regionie i reprezentują warmińsko-mazurskie kluby, natomiast Karol w 2018 roku z AZS UWM Olsztyn przeniósł się do AZS AWF Katowice i już dla tego klubu zdobywa medale.
A swoją drogą jeśli ktoś uważa, że na liście kandydatów brakuje jakiegoś sportowca, to zawsze można do nas napisać (sport@gazetaolsztynska.pl) lub tradycyjnie wysłać list na adres redakcji. Jeśli uznamy, że kandydat spełnia warunki, czyli osiągnął odpowiednie sukcesy w minionym roku, wtedy dopiszemy go do listy.

Na koniec jeszcze przytoczymy dziesiątkę sportowców, których wytypował Ryszard Gliński: 1. Małgorzata Jasińska, 2. Konrad Bukowiecki, 3. Anna Harkowska, 4. Maciej Sarnacki, 5. Igor Janik, 6. Łukasz Zakrzewski, 7. Michał Burczyński, 8. Robert Karaś, 9. Sebastian Kłosiński, 10. Karol Jabłoński.
ARTUR DRYHYNYCZ


Polub nas na Facebooku: