Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Jedyna w siódemce

2019-01-11 12:10:58 (ost. akt: 2019-01-11 12:55:30)

Autor zdjęcia: Artur Dryhynycz

Klaudia Malgrem jest jedyną kobietą w najlepszej siódemce konkursu na najpopularniejszego sportowca Warmii i Mazur. Na prowadzeniu cały czas Marcin Malewski.

Przypomnijmy, że Klaudia Malgrem to zawodniczka Hajduczka Olsztyn. Treningi szermierki rozpoczęła już po zakończeniu pierwszej klasy szkoły podstawowej, ale jak sama mówi, sport uprawia już od... trzeciego miesiąca życia! — Zaczęła się, kiedy miałam... trzy miesiące, bo wtedy rodzice zapisali mnie do szkółki pływackiej dla maluchów - pływałam do ósmego roku życia — powiedziała Klaudia Malgrem w rozmowie z nami w ubiegłym roku.

Zawodniczka ma już na swoim koncie kilka sukcesów. W 2017 roku, wspólnie z Polą Domżalską, Anielą Kozłowską i Niną Kondrusik, zdobyła dla olsztyńskiego Hajduczka tytuł drużynowych mistrzyń Polski w szermierce, ale jej największym marzeniem jest start w igrzyskach olimpijskich.

Przypomnijmy, że na Klaudia Malgrem zajmuje obecnie siódme miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Warmii i Mazur. Pełen ranking znajduje się poniżej, a całą rozmowę z zawodniczką, możecie przeczytać tutaj.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj


Polub nas na Facebooku: