Pielowski, Malewski, Jabłoński...

2019-01-11 11:40:00(ost. akt: 2019-01-11 12:17:46)
Krzysztof Pielowski

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Pływak, ręczny piłkarz i lekko atleta. tak wygląda na dzisiaj podium plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Olsztyna.
PLEBISCYT\\\ Po raz 58. przeprowadzamy wybory 10. najpopularniejszych sportowców województwa, ale nie tylko. Głosowanie potrwa do 16 lutego, a złotą dziesiątkę i zwycięzców konkursów sms-owych poznamy 2 marca podczas Balu Sportu i Biznesu.

Na liście nominowanych do tytułu Najpopularniejszego Sportowca Olsztyna znajdują się 34 nazwiska. Alfabetyczną listę otwiera siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn Robbert Andringa, a zamyka jego kolega z drużyny Michał Żurek.

Osoby, które zagłosują za pomocą sms-ów, mają możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są nagrody rzeczowe: voucher dla 2 osób (2 noclegi, śniadania, wstęp do strefy Wellnes, parking) do hotelu Natura Mazur-Resort & Conference Warchały, voucher do Restauracji Sielanka w Gietrzwałdzie o wartości 500 zł, voucher do Restauracji z Zielonym Piecem o wartości 500 zł i dwa jednoosobowe karnety z terminem wykorzystania w 2019 roku w Parku Trampolin 7 Jump Street w Olsztynie.

Oto aktualna „dziesiątka” (po podsumowaniu dotychczas przesłanych sms-ów):

1. Krzysztof Pielowski
Krzysztof Pielowski (sms o treści go.nso.27 pod nr 7248)
Pływak reprezentujący AZS UWM Olsztyn. Specjalizuje się w pływaniu stylem dowolnym na długich dystansach (400, 800 i 1500 m,) oraz w pływaniu na wodach otwartych (jest dwukrotnym mistrzem Polski). W ubiegłorocznych mistrzostwach Polski był drugi na 1500 i trzeci na 800 m. W mistrzostwach świata w pływaniu na wodach otwartych (10 km) w Budapeszcie (2017) zajął 11. miejsce. W tym samym roku podczas Uniwersjady w Tajpej zdobył na 10 km brązowy medal.

2.
Marcin Malewski (go.nso.24)
36-letni piłkarz ręczny pierwszoligowej Warmii Energa Olsztyn, jej najbardziej doświadczony zawodnik. To jeden z nielicznych członków tej drużyny, który jest wychowankiem olsztyńskiego klub. Po groźnej kontuzji w marcu 2018 wrócił do gry na początku listopada. W sezonie 2017/2018 czołowy strzelec grupy A pierwszej ligi. Pod koniec 2018 przejął trenerskie stery olszyńskiej ekipy po Danielu Żółtaku.

3.
Jerzy Jabłoński (go.nso.12)
Niestowarzyszony lekkoatleta. Od kilku lat najlepszy młociarz na świecie wśród 70-75-latków. Potwierdził to podczas tegorocznych mistrzostw świata masters, które odbyły się w hiszpańskiej Maladze. Pan Jerzy wrócił z Hiszpanii nie tylko ze złotym medalem w swojej koronnej konkurencji, ale również ze srebrnym w konkursie rzutów ciężarkiem. W ubiegłorocznym plebiscycie zajął czwarte miejsce.

4.
Arkadiusz Kowalewski (go.nso.17)
38-letni zawodnik i koordynator sekcji zespołu futbolistów amerykańskich AZS UWM Olsztyn Lakers. W ubiegłym roku zespół, rywalizując wśród elity polskich drużyn, zajął trzecie miejsce w grupie B. Między innymi dzięki niemu olsztyńscy futboliści amerykańscy pozyskali pod koniec 2018 roku solidnego sponsora, którym jest firma Wenglorz.

5. Joanna Markiewicz
Joanna Markiewicz (go.nso.26)
Kapitan pierwszoligowego zespołu Koszykarskiego Klubu Sportowego Olsztyn. Jest niekwestionowana liderką tej drużyny. Była reprezentantka Polski juniorek. Została wybrana do najlepszej „piątki” sezonu zasadniczego 2017/2018 z grup A i B pierwszej ligi. Liderka rankingu najskuteczniejszych koszykarek w tym sezonie.

6. Maciej Marcinkiewicz, kierowca wyścigowy
Maciej Marcinkiewicz (go.nso.25)
Automobilista M Action. Kierowca wyścigowy, który w 2018 roku w klasie Am Cup wygrał m.in. prestiżowy cykl GT4 Central European Cup. W tym cyklu był m.in. dwa razy drugi w niemieckim Nuerburgringu i węgierskim Hungaroringu oraz pierwszy i drugi w holenderskim Zandvoortcie. To były zdobywca pucharu Europy i wielokrotny mistrz Polski w wyścigach samochodowych, m.in. w Formule 3.

7. Maciej Sarnacki na podium w Katowicach
Maciej Sarnacki (go.nso.30)
Judoka olsztyńskiej Gwardii. Jeden z najlepszych polskich zawodników, olimpijczyk z Rio de Janeiro. Sześciokrotny mistrz Polski w kategorii wagowej +100 kg. Jest najwyżej sklasyfikowanym (5. miejsce) polskim zawodnikiem w światowym rankingu. Podczas odbywających się pod koniec 2018 roku zawodów o Grand Prix Holandii w Hadze zdobył brązowy medal. Uczestnik mistrzostw świata w Baku i mistrzostw Europy w Tel-Awiwie (7. miejsce). Siódmy w Grand Slam w Paryżu i Abu Dhabi.

8. Oskar Kusak, Nina Kondrusik, Antonina Dobies i Aniela Kozłowska
Aniela Kozłowska (go.nso.19)
Szablistka Hajduczka Olsztyn, najlepsza polska młodziczka w 2018 roku. Swój krajowy prymat potwierdziła w ostatnim ubiegłorocznym ogólnopolskim turnieju, który na początku grudnia odbył się w Brzozie. Podopieczna trenera Adama Sobczaka wygrała przekonująco wszystkie swoje pojedynki. W walce finałowej wygrała 12:8 z mocną Marią Więckiewicz z Akademii Integracyjnej Wołomin. Członkini kadry polskich młodziczek i kadetek.( na fot. pierwsza z prawej)

9. Konrad Bukowiecki ze srebrem mistrzostw Polski
Konrad Bukowiecki (go.nso.3)
21-letni lekkoatleta AZS UWM Olsztyn. Jest najmłodszym Polakiem, który pchnął kulę na odległość 22 m, ustanawiając halowy rekord świata młodzieżowców. Wicemistrz Polski w hali i na otwartym stadionie. Wynikiem 21,66 m został srebrnym medalistą berlińskich mistrzostw Europy, tracąc do innego reprezentanta Polski, Michała Haratyka, zaledwie 6 centymetrów. Zwycięzca naszego 57. plebiscytu.

10.
Sandra Bukowska (go.nso.4)
Czołowa piłkarka pierwszoligowych Stomilanek Olsztyn. Ma na swoim koncie rozegranych 98 spotkań, 8168 minut na boisku i 75 strzelonych bramek. Została powołana przez Ninę Patalon, selekcjonerkę narodowej reprezentacji Polski kobiet do lat 17, na zgrupowanie szkoleniowe, które odbyło się na początku stycznia w Wałbrzychu. Jest jedną z dwóch zawodniczek powołanych na to zgrupowanie z drużyn I-ligowych, pozostałe grają w ekstraklasie.