Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Zimowy trening stomilowców

2019-01-07 16:00:00 (ost. akt: 2019-01-07 16:35:18)
Trening Stomilu: z lewej Mateusz Mętlicki, z prawej Maciej Serbintowicz.

Trening Stomilu: z lewej Mateusz Mętlicki, z prawej Maciej Serbintowicz.

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Co prawda przyszłość Stomilu jest wielką niewiadomą, ale olsztyński klub rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Piotr Zajączkowski zaprosił na pierwszy trening kilku juniorów.

W pierwszym w 2019 roku treningu udział wzięli: Janusz Bucholc, Błażej Caban, Wojciech Dziemidowicz, Paweł Głowacki, Michał Góral, Łukasz Jegliński, Lukas Kuban, Dominik Kun, Grzegorz Lech, Michał Leszczyński, Mateusz Mętlicki, Jakub Mosakowski, Piotr Skiba, Marcin Stromecki, Rafał Śledź, Dominik Wasiak i Tomasz Zając.
Jednak nie oznacza to, że w rundzie wiosennej zobaczymy ich w barwach Stomilu, wiadomo przecież, że za nowym pracodawcą rozgląda się chociażby Dominik Kun, a jeśli sytuacja finansowa klubu się nie poprawi, wtedy Olsztyn bez wątpienia opuszczą kolejni piłkarze.

Z tego powodu na poniedziałkowych zajęciach stawili się także juniorzy, którzy decyzją trenera Zajączkowskiego zostali do szerokiej kadry pierwszego zespołu. Jednym z nich był Maciej Serbintowicz: - Na pewno każdy chłopak trenujący w Stomilu marzy o debiucie w I lidze - powiedział Serbintowicz. - W poprzednim sezonie kilka razy już przebywaliśmy z pierwszym zespołem, teraz jednak mamy szansę, aby ćwiczyć z nim regularnie, więc trzeba to wykorzystać. Chciałbym już na stałe trenować z seniorami oraz jednocześnie grać jako junior w Makroregionalnej Lidze Juniorów. Oczywiście moim marzeniem jest debiut w I lidze - zakończył Maciej Serbintowicz.
A oto pełna lista juniorów obecnych na pierwszych zajęciach: Łukasz Sadowski, Maciej Serbintowicz, Jakub Jurczak, Piotr Błędowski, Kacper Grzeszczyk, Mateusz Jońca, Kacper Szczerba i Hubert Szramka.

Jak przez najbliższy czas będzie wyglądał okres przygotowawczy zawodników olsztyńskiego pierwszoligowca? - Przez pierwsze dwa tygodnie trenujemy na własnych obiektach, czyli hala, siłownia i boisko ze sztuczną nawierzchnią na Dajtkach - wyjaśnił Piotr Zajączkowski. - W tym czasie rozegramy dwa sparingi - w sobotę zagramy w Mrągowie ze Zniczem Biała Piska, a tydzień później na Dajtkach zmierzymy się z Kaczkanem Huraganem Morąg. W planach mamy też wyjazd na obóz do Białej Podlaskiej. Po powrocie ćwiczyć będziemy na własnych obiektach, a potem wybierzemy się na kolejny obóz. Tym razem zagramy kilka gier kontrolnych w okolicach Łowicza. Mamy tam zarezerwowane boisko z naturalną nawierzchnią i chcemy grać już w normalnych warunkach - stwierdził Zajączkowski, chociaż jeszcze niedawno wydawało się, że oba obozy nie dojdą do skutku z powodu pustej klubowej kasy. Olsztyński szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że w kadrze zespołu dojdzie też do kolejnych roszad.
- Na pewno trudny będzie początek okresu przygotowawczego, ponieważ niektórzy zawodnicy przyjdą, a inni odejdą. Jestem w ścisłym kontakcie z kilkoma piłkarzami, którzy generalnie pożegnali się z nami, ale w dalszym ciągu chcą grać w Stomilu. Jeśli tylko sytuacja finansowa się unormuje, to ci gracze dalej będą chcieli reprezentować biało-niebieskie barwy - powiedział Zajączkowski.
PAWEŁ PIEKUTOWSKI

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mirek #2658554 | 178.42.*.* 8 sty 2019 23:19

  Wieżę w trenera. Wprowadzi młodych . Za rok Stomil sprzeda ich za grube miliony . Zobaczycie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wuta, pletfal, miras, gameboy, hucek, banan #2657845 | 89.70.*.* 8 sty 2019 11:24

  Uwaga na ćpunów i konfidentów z Hamburga

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Szyderca #2657718 | 194.181.*.* 8 sty 2019 08:25

  IV liga wcale nie jest najlepszym wyjściem, powrót na szczebel centralny może potrwać lata świetlne... Na królewicza na białym koniu (poważnego inwestora) - chyba - nie ma co liczyć. Gdzie się nie obrócić d..a z tyłu...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. xyz #2657374 | 89.228.*.* 7 sty 2019 17:11

  Znajdzie się kupiec Stomilu, czy też nie ale i tak los Stomilu jest już przesądzony. I liga pa,pa... a kto wie może witaj IV liga... co by było najlepszym wyjściem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz